קיצבת נכות מעבודה לשוהה בחו"ל - פורום רילוקיישן

שאלה חדשה
 • מוריס

  נשלח ע"ימוריס 08:02, 7 בדצמבר 2013

  שלום רב! לפני מספר שנים היתה לי תעונת עבודה קשה, בעקבותיה נקבע לי נכות יציבה (קבוע) מעבודה 60% ואני התחלתי לקבל ק"נ, וגם חזרתי לעבוד. לאחרונה פותרתי ( צימצומים,במקום עבודתי) ואני מתכוון לעבור לגור בחו"ל. משיחה עם מוקד טלפוני של מוסד לביטוח לאומי הבנתי שאחרי 3 חודשים שהיה בחו"ל יפסיקו לשלם לי את ק"נ. יתרה מכך - אמרו לי שאם אני אחזור כל 3 חודשים למספר ימים לארץ - ימשיכו לשלם ברצף. לא נראה לי היגיוני סיפור הזה. יתרה מכך, באתר שלמוסד כתוב שמי שמקבל ק"נ מעבודה ועובר לחו"ל יכול להגיש בקשה וימשיכו לשלם את ק"נ לו גם לחשבון לחו"ל. שאלות: - 1. האם זה נכון שאם לחזור כל שלושה חודשים לשבוע בארץ, אזי לא צריך לעשות שום פעולה וימשיכו לשלם? 2. מה אני צריך לעשות (מה לכתוב בבקשה למוסד לביטוח לאומי) כדי שימשיכו לשלם את הקצבה שלי גם אם אני יתגורר בחו"ל באופן ממושך? תודה מראש!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עמית עכו

  עו"ד עמית עכו,מנהל הפורום

  19:26, 12 בדצמבר 2013

  שלום,

  פורום זה אינו עוסק בעניינים פרטניים כמו זה שהצגת. יש לבדוק היטב את זכאותך, שמירת הזכאות ולהמליץ בהתאם. בשל המורכבות אני מציע שתפנה לייעוץ פרטני משפטי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמית עכו

מנהל הפורום: עו"ד עמית עכו

שותף מייסד במשרד עורכי הדין קן-תור & עכו. מומחה לדיני הכניסה לישראל ולמדינות שונות בעולם. מחבר (משות
למידע נוסף

053-9367356 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:אורית פדרליין-דודאי

מנהל הפורום: אורית פדרליין-דודאי

סמנכ"לית פיתוח עיסקי בחברת רילוקיישן סורס. מנהלת את תחומי הפיתוח העסקי, המכירות וקשרי הלקוחות בחברה.
למידע נוסף

073-2757777 חיוג
הודעה

בודקים מעבר למדינה אחרת? שוקלים הצעה מטעם העבודה לפרויקט מעבר לים? על נושאים אלו ועוד, כגון סוגיות של ישראלים המעוניינים לחזור לישראל, זכויות שחשוב לדעת בעת כניסה לישראל, זכויותיהם של עובדים זרים ובני משפחותיהם ועוד - כאן בפורום רילוקיישן