לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
עומר זכאי

מס הכנסה, פנסיה, ביטוח לאומי אחרי מעבר לניו יורק

שלום, אני ואשתי עוברים לגור בארה"ב באוקטובר הקרוב ויש לי מספר שאלות: אשתי היא אזרחית אמריקאית ואני לא. היא התקבלה לעבודה כעורכת דין במשרד אמריקאי ואני למשלחת של משרד הביטחון בניו יורק. מכיוון שבשלב זה מכיוון שאנחנו לא יודעים האם נעבור לתקופה ארוכה או רק למספר שנים, כרגע החלטנו לא לבטל את התושבות בישראל ולעדכן סטטוס בביטוח לאומי על מעבר זמני לחו"ל ולהמשיך לשלם ( אני מפריש מהשכר שלי, רק אשתי תשלם 166 ש"ח בחודש) האם זו החלטה נכונה? מה משמעות מכך? האם כדאי כבר לבטל את התושבות? איך נהנים מהתנאים של תושב חוזר אם וכאשר? לגבי מס הכנסה- אני ישלם מסים למדינת ישראל ואשתי לארה"ב- היא מה המשמעות מכך? האם היא תידרש לשלם מסים גם למדינת ישראל? בנוסף לגבי פנסיה- אני מפריש לקרן ישראלית וממשיך להפריש דרך משרד הביטחון, אשתי לעומת זאת אמורה להפריש מהמשכורת שלה לקרן אמריקאית, הבנתי שהפרשה לפנסיה בארה"ב מורידה המון מההכנסה נטו,היכן ניתן לברר מהסכום ההפרשה והאם זה משתלם להפריש לפנסיה ? מה קורה אם לא מחליטים לחסוך? במידה ולאחר מכן חוזרים לארץ האם ניתן לנייד את הכסף מקרן פנסיה אמריקאית לישראלית? אשמח להתייעץ עם גורם מוסמך. בברכה, עומר

עמית עכו

עומר שלום, הנושא הרבה יותר מורכב מייעוץ בפורום. שיקולי המס האישי שלך וכן אפשרויות ניתוק התושבות דורשות התייחסות פרטנית אליך בראיית נכסיך, הכנסותיך וכו' אני מאד ממליץ שתפנה לרואה חשבון מתמחה בנושא לצורך קבלת ייעוץ אישי הן לעניין הביטוח לאומי והן לעניין מס הכנסה. ישנם מספר רואי חשבון מתמחים. אם תתקשר למשרדנו אמליץ לך 03-6138202

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום רילוקיישן