תביעה נגד טכנאי מכונות כביסה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • סתיו

  נשלח ע"יסתיו 10:43, 4 באוגוסט 2012

  שלום, רציתי לשמוע חוות דעת. קניתי מכונת כביסה של חברה מוכרת , ונאמר לי כמו תמיד, לחכות לטכנאי ולא להתקינה לבדי. ואכן כך עשיתי. הטכנאי הגיע והכל היה בסדר גמור. או לפחות כך חשבנו. אתמול בערב הסתבר שהטכנאי התקין את צינור השפכים של המכונה לחור שהוא חשב לחור ביוב, אך מסתבר שזה היה בעצם חור למחסן של השכן שלי. כל המחסן של השכן שלי נרטב, וכל הציוד שהיה שם, ציוד חדש שחיכה למעבר לדירה חדשה, נהרס! רציתי לדעת מה האפשרויות במקרה זה...על מי נופלת האחריות. לראייתי בטח שלא עליי, שכן אני חיכיתי כנדרש לאיש מקצוע מוסמך שיתקין את המכונת כביסה, לא רק על מנת שתעבוד כשורה, אלא גם על מנת למנוע נזקים עתידיים! תודה מראש על התשובה!!!

  השב
 • 11:36, 9 באוגוסט 2012

  סתיו,
  האחריות הינה על התמקין כמובן.
  עלייך לפנות לחברה ולדרוש את תיקון הבעיה, וכן שיפנו שלכן הניזוק על מנת לתאם תיקון אצלו.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.