הרכב נגנב ואותר - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • שירלי

  נשלח ע"ישירלי 23:12, 4 בספטמבר 2012

  אני ובן זוג קנינו רכב לפני כחודש עשינו עליו ביטוח חובה וצד ג (לא מקיף). הרכב נגנב ודיווחנו למשטרה. המטרה התקשרה והודיעה שהרכב אותר אחרי מרדף ובסופו של דבר הנהג ברכב עשה תאונה ונתפס אך הרכב מושבת. החשוד עצור והוצא נגדו כתב אישום. אבל מה זה אומר לגבינו? יש לנו מה לעשות? לתבוע את החשוד? אולי חשוב לציין שהחשוד ערבי ולא ידוע לי אם הוא ערבי ישראלי. תודה מראש

  השב
 • 18:15, 5 בספטמבר 2012

  שירלי,

  לצערי, תשובתי לא תעודד אותך. גם אם תצליחו לזכות בפסק דין נגד הגנב, סביר להניח שלא תצליחו לגבות את הסכומים שיהיו רשומים שם.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.