רכישת קרקע- דרישה להשבה כספית - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • ירדן בוחניק

  נשלח ע"יירדן בוחניק 07:45, 11 בספטמבר 2012

  שלום, אבי חתם על חוזה לרכישת מגרש לפני מעל 20 שנה, הממוקם כיום בשטח B (בזמנו הוא יועד להפוך לישוב חדש בעוטף ירושלים שיקרא "רמת קדרון" שמעולם לא הוקם בשל החלטה בטחונית ממשלתית). הכסף בעבור הרכישה נמסר לחברת גינדי ומעולם לא הושב לבעליו, וזאת על אף פניותנו הרבות (אין התיישנות לפי החלטת העליון משנת 2005). כיום, לאחר פניתי אל נציגי המשרד הם מוכנים להשיב את הכסף צמוד למדדד אולם ללא ריבית. שאלתי היא: אני מעוניינת לדרוש מהחברה (ובמידה ואקבל סירוב להפנות לביהמ"ש) את הסכום עם הצמדה וריבית. אולם אין לי מושג מהי הריבית (איזה חישוב) המתאימה למקרה הנדון עפ"י החוק? ריבית פיגורים, ריבית לפי החשכ"ל וכו... במידה ואין חוק בעניין וזה נתון לשיקול דעתי אז האם יש טעם לדרוש את הסכום הגבוהה ביותר לפי חישוב ריבית מסוים (על אף שהוא לא סביר)???? אשמח לתשובה ובמידה ויש הצעה לייצוג הולם, עם העו"ד המתאים ניתן להגיע להסכמה להמשך הטיפול בתיק. תודה 0522988654 yardenni20@gmail.com

  השב
 • 20:21, 16 באוקטובר 2012

  ירדן
  החישוב הוא בהתאם לחוק פסיקת ריבית והצמדה. קיימים באינטרנט מחשבונים שבעזרתם ניתן לחשב את הריבית וההצמדה, לדוגמא, באתר של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.