ביטוח מקיף - תאונה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • יגאל

  נשלח ע"ייגאל 13:29, 22 בנובמבר 2012

  שלום, לפני יומיים דפקו לי את הרכב כשהוא היה בחניה. בהערכה ראשונית של המוסך מדובר בנזק של מעל ל-10,000 ש"ח. יש לי ביטוח מקיף בתוקף. בשל טעות שלי, התברר לי שתוקף של רישיון הרכב שלי פג לפני שבועיים. כרגע חברת הביטוח מסרבת לשלם לי עבור הנזק. האם יש לי מה לעשות??

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  15:14, 22 בנובמבר 2012

  בהחלט יש מה לעשות. אם פוליסת הביטוח שלך בתוקף, ורק רישיון הרכב טרם חודש, הם יצטרכו בסופו של דבר לשלם. הם גם יודעים את זה, ומנסים להתמקח איתך כדי שתיבהל ותסגור איתם על תשלום מופחת.
  עצתי לך - פנה אליהם בפקס, ותגיד להם שאתה נותן להם הזדמנות עד מחר לשלוח שמאי מטעמם. אם הם לא שולחים שמאי (שאגב - אתה יכול להחליט גם מי השמאי מתוך רשימה שיש להם), קח שמאי, שיעריך את הנזק וייתן לך חוות דעת.
  פנה אליהם בדואר רשום ותבע גם את עלות השמאי וגם את עלות הנסיעות במוניות שתיסע, עד ליום שיתקנו את הרכב.
  אל תיבהל. הדין פועל לטובתך. אם כלום לא יעזור -תבע אותם. הם יישברו וישלמו.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.