תביעה בגין אובדן כושר עבודה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • יצחק

  נשלח ע"ייצחק 13:57, 6 בדצמבר 2012

  שלום, לפני כ-5 שנים (בשנת 2007)סיימתי לעבוד במקום העבודה שעבדתי בו והתחלתי ללמוד לימודי הנדסה. בסיום בעבודה פנה אלי סוכן ביטוח שבו הייתי מבוטח במקום העבודה והציע לי לעשות ביטוח חיים הכולל גם עובדן כושר עבודה. נעניתי להצעה ועשיתי את הביטוח. בשנה השנייה ללימודים התחילו לי כאבי גב והתגלה שזה פריצת דיסק. הייתי "מושבת" למשך חודשיים ויותר ולאחר טיפולים מאוד אינטנסיביים חזרתי "לשגרה" אם אפשר לקרוא לזה כך. במשך כל תקופת הלימודים לא עבדתי אבל הייתי מבוטח. היום אני עובד ועדיין מבוטח ושוב מרותק למיטה בגלל פריצת הדיסק שאלתי היא אם אני יכול לתבוע את חברת הביטוח, על "אובדן כושר עבודה" ? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  14:05, 6 בדצמבר 2012

  מבחינת ה"אירוע", אם הוא קרה בזמן שהיית מבוטח, אז אתה מבוטח.
  כעת נותר לשאול האם בפוליסה שלך אתה מכוסה על כל מקרה של פריצת דיסק או רק במקרה של פריצת דיסק כתוצאה מתאונה.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.