ביטוח צד ג' לשורת בתים פרטיים - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • יובל

  נשלח ע"ייובל 09:44, 2 במאי 2013

  אני גר ברחוב כאשר מס' בית הוא למעשה כניסה לשורת בתים. כלומר אני גר ברחוב XXX מס' 5, בית מס' 4. כל הבתים מחוברים ביניהם. לכניסה לשורת הבתים יש שער חשמלי וכביש גישה משותף לכל הדיירים (אפשר לדמות את שביל הגישה הזה לגרם המדרגות המשותף בביניין). האם יש לבטח את השטח המשותף או שבמקרה של שורת בתים פרטיים הביטוח צד ג' של הבית שלי מכסה את השטח המשותף היחסי שלי גם כן?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  15:50, 3 במאי 2013

  שלום יובל
  בדוק בפוליסת הביטוח שלך האם יש שם כיסוי גם לרכוש המשותף.
  כעת בדוק האם שורת הבתים רשומה כבית משותף, והאם שביל הגישה רשום כרכוש משותף.
  אם זה נראה לך מכוסה, שאל את סוכן הביטוח שלך ליתר בטחון. אם זה לא נראה לך מכוסה - הוסף ביטוח.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.