ביטוח בריאות - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • מאיה

  נשלח ע"ימאיה 22:50, 18 ביוני 2013

  שלום, אני משלמת לאמא שלי ביטוח בריאות. אמא שלי אישה מבוגרת , יוצאת ברהמ שלא שולטת לגמרי בשפה הרוסית. לפני כמה חודשים היא אושפזה בגין אירוע לב . כאשר באתי למלא החזר ביטוח בגין האישפוז, נאמר לי כי חלק מהכיסוי ירד ב2006 בגלל שזה היה בתוספת תשלום ושיש שיחה מוקלטת איתה. יש לציין שכל השנים לא ממש עקבתי אחרי סכום התשלום המדויק. ביקשתי לשמוע את השיחה המוקלטת ונוכחתי לדעת שנציג שדיבר עברית עם אמא שלי לא ממש בחל באמצעים על מנת שהיא תסכים למה שהוא אומר. היא לא מבינה 90% ממה שהוא אומר לה ובזה זה נגמר. מה אפשר לעשות במצב הנ"ל ? האם יש הילה לתביעה גם אם כל השנים שילמתי סכום נמוך יותר אבל הייתי תחת רושם שזה נותן כיסוי של מה שהובטח לי בעת רכישת הפוליסה ?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  23:59, 18 ביוני 2013

  מאיה שלום
  אני חייב לשמוע את ההקלטה. בעקרון, אם אמא שלך לא הבינה מה אמרו לה, ייתכן שניתן לעשות משהו. אבל זה לא יהיה קל. אם יש לך את השיחה המוקלטת, העבירי לי ואגיד לך מה דעתי.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.