פגיעה של צד ג' בדלת של רכב חונה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • גילי

  נשלח ע"יגילי 14:46, 21 באוגוסט 2013

  שלום רב, אתמול חניתי את רכבי בכביש שירות שהינו כביש צדדי וצר המקביל לכביש ראשי. מצד שמאל חונים רכבים (באופן חוקי ) ומצד ימין עוברות מכוניות. מאחר והכביש מאד צר צריך להאט לפני כניסה לכביש. חניתי את רכבי והייתי בעצירה מוחלטת ממש בכניסה לכביש השירות (מצד שמאל) בתי שישבה לידי, פתחה את הדלת והתכוונה לצאת. (במועד פתיחת הדלת לא נכנסו מכוניות ברחוב ) לאחר שניות ספורות נכנסה לרחוב הצר, הישר מהכביש הראשי, מונית במהירות מופרזת שנסעה –ופגעה בדלת. הפגיעה היתה בקצה של הדלת. הנהג בלם בחוזקה והדלת נגררה מהמראה שלו לאורך שתי הדלתות הקדמית והאחורית בצד הנהג.. יובהר כי כניסת רכבים לרחוב השירות הינה מימין והרכבים חונים בצד שמאל כאשר הרכב מגיע מכביש ראשי וצריך לסטות ימינה כדי להכנס לכביש השירות הנזק גבוה והוא כולל החלפת דלת (דלת משומשת). אני שוקלת לתבוע את חברת הביטוח של נהג המונית מאחר והוא פגע בדלת אחרי שהיתה פתוחה. אבקש לדעת אם אפשר לקבוע באופן חד משמעי מי אשם במקרה כזה? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  14:51, 21 באוגוסט 2013

  היי גילי,
  היחיד שיכול לקבוע חד משמעית מי אשם הוא השופט שידון בתיק.
  על פניו, אם הדלת שפתחה ביתך היתה הדלת שפונה לרחוב ולא זו שפונה לשולי הכביש, את כנראה גם קצת אשמה.
  אני הייית תובע את הביטוח שלך, ותובע את הצד השני על הפסד הנחת העדר תביעות ועליית הפרמיה וההשתתפות העצמית. כך, גם אם תפסידי, חלילה, הנזק יהיה קטן יותר.
  בהצלחה

  תגובה
 • 15:27, 21 באוגוסט 2013

  הי,
  תודה על התשובה.
  אי אפשר לפתוח את הדלת שפונה לשול הכביש- החניה (לפי החוק) מוזרה. גם הנהג צריך לצאת מהצד השני... ומה לגבי העובדה שהדלת כבר היתה פתוחה שנהג המונית הגיע? אין לזה משמעות? מה גם שלא מדובר ברחוב. מדביר בכביש צר וקטן המוגדר ככביש שירות שהוא מקביל לכביש ראשי...

  תגובה
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  15:55, 21 באוגוסט 2013

  היי גילי,
  זה לא חד משמי, אלא תלוי בנסיבות. כיון שמדובר בכביש לא כביש, ויציאה שאינה רגילה, את בסיכון מסויים ששופט לא יראה את הדברים כפי שאת רואה אותם. לכן, בהנחה שעלות התיקון היא יותר מגובה ההשתתפות העצמית, אני נשאר עם ההמלצה שהמלצתי לך.

  תגובה
 • 10:04, 22 באוגוסט 2013

  האם נהג המונית יכול לתבוע את חברת הביטוח שלי אם אני לא מודה?
  גם בפניו יש אפשרות לתבוע את הביטוח שלו ואז לתבוע אותי באופן אישי על מה שהוא שילם. מאחר וההשתתפות העצמית של נהגי המוניות גבוהה במיוחד אני לוקחת כאן סיכון שיתבע אותי בסכום גבוה, לא?
  לעומת האופציה שיתבע את חברת הביטוח שלי?
  אני מרגישה שאני בפלונטר. מצד אחד אני לא חושבת שאני אשמה ומצד שני הוא יכול לתבוע אותי באופן אישי בסכומים גבוהים...

  תודה רבה.

  תגובה
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  10:58, 22 באוגוסט 2013

  הוא יכול, אבל בשביל זה יש לך ביטוח. הוא תובע אותך ואת הביטוח שלך. את משלמת השתתפות עצמית רק פעם אחת. השאר זו כאב הראש של הביטוח.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.