• 25 בדצמבר 2013

  נזקי צנרת מים

  אני גר בבית משותף ומזה כשנה הנני סובל מנזילה ומרטיבות מהתקרה בחדר האמבטיה של חדר הורים ובחדר ארונות הסמוך.
  קיימים כתמי רטיבות די גדולים ומכוערים בשני החדרים, בחדר הארונות קיים טפטוף מפעם לפעם דרך נקודת החשמל המשמשת לתאורת החדר. הנזילה איננה רציפה. יכולים להיות הפסקות של שבועות בין טפטוף לטפטוף.
  נעשו מספר ניסיונות מצידי לפנות לדירה מעל בטענה כי הרטיבות נגרמת על ידם, בעל הדירה ניסה מספר פעמים לאתר את הנזילה אצלו בדירה, לטענתו חיזק איטומים, פתח מרצפת המכסה את האמבטיה אצלו על מנת לגשת אל נקודת יציאה המים, לטענתו החליף סיפון שנזל. בפועל הנזילה ממשיכה ולא נפסקה.
  לאחרונה לאחר טפטוף נוסף אצלי בדירה פניתי לבעל הדירה וזה הבטיח להפעיל את הביטוח שלו כיוון שלא מצליח לאתר. למחרת הגיע אינסלטור מטעם הביטוח ולאחר בדיקה קצרה (ולטעמי שטחית) קבע כי הנזילה מקו ביוב ראשי העובר אצלנו בתוך הדירות ולכן עלי לפני לוועד הבית לצורך התיקון.
  מבחינת בעל הדירה מעל עשה את שלו ויש לו אסמכתא כי הקו הראשי הוא גורם הנזילה. פניתי לוועד וזה אמר לי כי עלי לקחת מישהו מומחה לאיתור הנזילה ואם זה אכן יגלה כי הנזילה מקורה בקו הראשי יחזירו לי את כספי הבדיקה וכמובן יתקנו הנזק. אם יאתר המומחה כי הנזילה מקורה בקומה מעלי הוועד אינו צד לעניין.
  שאלותי הם:
  1. האם אני יכול לערב את הביטוח שלי ולתבוע אותם על הנזק ועל התיקון והאיתור במטרה שהם יתבעו לאחר מכן את הביטוח של בעל הדירה?
  2. האם כדאי לי לקבל ייעוץ משפטי ע"י עו"ד המתמחה בתחום בטרם אזמין מומחה לאיתור הנזילה?
  3. האם יש למישהו המלצה למומחה באיתור נזילות ללא הריסה, מישהו שחוות דעתו גם מקובלת בבית המשפט ועל חברות הביטוח?
  אודה לתשובות ותודה מראש. טל.

  25 בדצמבר 2013
 • מנהל הפורום אמיר שושני 26 בדצמבר 2013

  נזקי צנרת מים

  טל שלום,
  אם הנזק אצלך בבית הוא תוצאה של נזילה, ולא שחוב מה מקורה, הדבר הטוב ביותר שתוכל לעשות הוא לפנות לביטוח שלך. שהם ישברו את הראש... רק קח בחשבון שאם הבעיה של הנזילה אצלך אינה פיצוץ בצינור מים אלא בעית אוטם בבנייןן שלכם, הרי הביטוח לא מכסה את זה.

  26 בדצמבר 2013
  • 14 בינואר 2014

   נזקי צנרת מים

   שלום,
   אתה יכול לפנות גם לביטוח שלך ותמורת 50-60 ש"ח ישלחו אינסטלטור שיבדוק. אם שניים אומרים צנרת הבניין אז יש לפנות לוועד ולטפל מיידית.
   בהצלחה

   14 בינואר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?