נזקי צנרת - ביטוח משכנתא - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
  • ניק

נשלח ע"יניק 11:47, 11 בפברואר 2015

שלום רב, אני גר בדירה ויש לי ביטוח במסגרת ביטוח משכנתא שנעשה לפני כ 20 שנה דרך הבנק. התפוצץ לי צינור שגרם להצפה לשכנים וגם נזק לדירה שלי. התקשרתי לבנק והם קישרו אותי עם חברה שמטפלת בנזקי צנרת. הגיעו נציגי החברה תקנו את הצינור (תמורת השתתפות עצמית של 500 ש"ח). אמרו שגם יתר הצינורות לאטובים ומומלץ להחליף ושזה יעלה כ 4,000 ש"ח - הסכמתי. ועשו עבודה לא טובה (הכל נראה "רופף". גם בטעות חתכו צינורות שלא היה צריכים לחתוך בכלל שטעו..) וכל העבודה נראית מאוד חפיפניקית. מה אני יכול לעשות?? לקרוא לשמאי מטעמי שיעריך נזק, תיקון הנזק ולתבוע על הנזק? למי להפנות דרישה? - לחברה שהבנק הפנה אותי? מה הדרך שהכי כדאי לנקוט בה? תודה

השב
  • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

אמיר שושני,מנהל הפורום

06:06, 12 בפברואר 2015

הבא מומחה שיעריך את הנזק, כתוב להם מכתב והצע להם לתקן על פי ההערכה. הם לא יגיבו. חכה שבועיים, הזמן איש מקצוע, תקן ותבע את החברה שעתה את העבודה הרעה.

תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.