תביעת פיצוי על נזק לרכב לאחר תאונה מבלי לתקנו - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • קובי

  נשלח ע"יקובי 09:03, 12 באפריל 2015

  שלום רב, לפני מספר שבועות נסעתי בנתיב ימני ללא שוליים, ורכב שנסע משמאלי נכנס לי בפתאומיות לנתיב ("חתך" אותי) וגרם לי להשתפשף במעקה הבטיחות, מבלי שהתנגשתי ברכבו. לרכבי נגרם נזק, שתיקונו הוערך ע"י מוסך מורשה במעל 2000 ש"ח. כיוון שאני לא בטוח שברצוני לתקן את הנזק, בשל השלכות עתידיות כשארצה למכור את הרכב, רציתי לדעת אם ניתן לתבוע ישירות את הנהג ה"חותך" בבימ"ש לתביעות קטנות על סכום התיקון, גם מבלי לתקן את הרכב (ברשותי פרטיו של הנהג).

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  05:57, 13 באפריל 2015

  כן

  תגובה
 • 12:19, 22 באפריל 2015

  למיטב ידיעתי, יש חברות ביטוח שדורשות קבלה על התיקון

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.