שבירת רגל במקום העבודה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • לי

  נשלח ע"ילי 12:08, 20 באפריל 2015

  קבלתי 5 ימי מחלה ועוד הארכה לשבועים נוספים.השאלה מי אמור לשלם לי את השכר בינתיים והאם אני אמורה לגשת לב"ל להגיש תביעה .מה לגבי ביטוח תאונות אישיות האם מקום העבודה שהוא עסק פרטי מחוייב בביטוח תאונות אישיות?האם אמורים לשלם לי מוניות למרפעה הקהילתית?אין לשם תחבורה ציבורית מביתי .?בקיצור מה עלי לעשות ?כרגע במגבלות שלי שהרי איני יכולה ללכת על הרגל?בתודה מראש, לי

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  05:42, 21 באפריל 2015

  אם התאונה היא תאונת עבודה, הביטוח הלאומי צריך לשלם לך. המעביד לא חייב לרכוש עבורך ביטוח תאונות אישיות, אבל סביר מאוד להניח שיש לו ביטוח חבות מעבידים. הביטוח הזה יכסה מקרה של תאונה שקרתה בגלל אחריות של המעביד. מהביטוח הזה תתבעי את כל הדברים שכתבת. הביטוח הלאומי רק ייתן לך 70% מהשכר שלך

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.