מה לעשות בהצעה של חברת ביטוח בתאונה עצמית? - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 12:46, 25 ביוני 2015

  הייתי מעורב בתאונה עצמית, ונגרם נזק לרכב 50% השמאי החליט להשבית את הרכב הודעתי אודות התאונה לסוכן ביטוח יום למחרת התאונה, ביום התאונה נסעתי לבדי ולאחר הפגיעה נסעתי הביתה. במשך 3 חודשים לא שמעתי מחברת ביטוח ולא הסוכן טען להמשך טיפול, בחודש ה4 הגיע אליי חוקר שאל שאלות עניתי לו איך היה המקרה רשם הלך, ופנה לאחר מספר ימים לאבי שלא דובר עברית ברמה טובה ושאל מספר שאלות ושאלה האם היה העת התאונה איתי אבי ענה כן לא לא זוכר , יש לציין אבי לא היה איתי ביום התאונה. התשובות שלו לא היו אחידות לא בגלל שרצה לשקר אלה לא הבין את חוקר מה בדיוק רצה לשואל אותו כמו כן אבא שלי גם עבר תאונה חודשיים בערך לפני התאונה שלי. ביקשתי חברת ביטוח לשמוע את הקלטות אמרו חומר חסוי לא ניתן אבל מלפנים משורת הדין מוכנים לפצות על 50% מהנזק. מה לעשות לקבל את הצעה של חברת ביטוח או לעשות שימוש בשירותי עו"ד ותבוע אותם בבית משפט?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:58, 28 ביוני 2015

  קח עורך דין ולך איתם לבית משפט. זה מקרה קלאסי של שיטת מצליח הידועה של חברות הביטוח. אל תוותר

  תגובה
 • 09:35, 28 ביוני 2015

  תודה ,

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.