שבירת מרקיזה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • שגיא

  נשלח ע"ישגיא 16:35, 14 ביולי 2015

  שלום רב, לפני פחות מ-3 שנים הותקנה מרקיזה גדולה בביתי. במהלך השנתיים הראשונות הגיעו מחברת הסוככים פעמיים על מנת לבצע תיקונים. לפני כחודש היו רוחות באזור שלי שגרמו לשבירת חלקים מהמרקיזה. חברת הסוככים הגיע ואמרה שצריך להחליף את המרקיזה, אבל זה בתשלום.. האחריות שלהם זה שנתיים.. יש לי ביטוח לדירה בחברת הכשרה-פניתי אליהם, הם שלחו שמאי ולאחר שבועיים קיבלתי מכתב שהם דוחים את תביעתי משום שלא היה באזורי מספיק רוח לשבירת המרקיזה... נראה ונשמע לי הזוי.. מה עליי לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  05:56, 19 ביולי 2015

  מה שעליך לעשות הוא לשאול את עצמך מה היה עוצמת הרוח באותו יום. אם היא נראית בעיניך כ"סופה", פנה לשירות המטאורולוגי, ששומר נתונים על עוצמות הרוח שהיו בכל מיני מקומות בארץ. ייתכן שיש להם נתונים על עוצמת הרוח אצלך. אם תצליח להוכיח שהיתה רוח לא רגילה וכי בגלל זה נשברה המרקיזה, תקבל פיצויים.
  רגע... לפני שאתה מתחיל את כל הבירור, שאל את עצמך כמה עולה תיקון המרקיזה. ייתכן שכל המאמץ לא שווה את הכסף.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.