ביטוח אחריות מקצועית - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • מיקי

  נשלח ע"ימיקי 13:14, 28 באוגוסט 2015

  שלום, אני מדריכת פילאטיס מכשירים מזה מס' חודשים וטרם עשיתי ביטוח. לפני מס' ימים נפלה לי לקוחה בשיעור ומסתבר שיש לה שבר בכתף. אני הזהרתי מאוד לפני ביצוע התרגיל, נתתי לה הנחיות מיוחדות לה ועמדתי צמוד אליה במשך כל התרגיל אבל פתאום, עשתה תנועה לא נכונה והיא עפה. מה אני יכולה לעשות כעת? האם יש איזושהי דרך לעשות ביטוח רטרואקטיבי שיחול לפחות מתחילת החודש? הלקוחה נכון לעכשיו לדבריה "לא מחפשת אשמים" ואמרה לי שמבחינתה "אני כמו הבת שלה" אבל עדיין... הסטודיו מבוטח. אני לא. אשמח לייעוץ. תודה רבה.

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  21:51, 29 באוגוסט 2015

  אף חברת ביטוח לא תבטח אותך בביטוח רטרואקטיבי, בוודאי ובוודאי אם יש מקרה ביטוח "על השולחן".

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.