תשלום עבור נזק מביטוח - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • אילן

  נשלח ע"יאילן 11:41, 8 בפברואר 2016

  לעו"ד שלום היתה תאונה שצד ג נכנס בי מאחורה (צד ג אשם) חברת ביטוח מסרבת לשלם את כסף אלא רק שאני אכנס לאחד ממוסכי הסדר ואתקן את נזק ואני רוצה את כסף בכדי שאני אתקן מתי שנוח לי האם לפי חוק חברת ביטוח מנועה מלתת כסף למבוטח? דבר נוסף אני לא יודע עם זה קשור אבל יצא שאני וצד ג מבוטחים באותו חברת ביטוח .

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  07:15, 10 בפברואר 2016

  חברת הביטוח נוהגת בחוצפה. מי שגורם נזק מחוייב לשלם אותו, בין אם הניזוק מתקן את הנזק ובין אם לא. שים לב, גם, שלא "בטעות" יחשיבו לך את התאונה כ"תביעת ביטוח". כי זה ייקר לך מאוד מאוד את פוליסה.

  תגובה
 • 09:33, 11 בפברואר 2016

  קודם כל אני מודה לך על תשובתך
  ודבר נוסף האם חברת הביטוח יכולה להוריד את מע"מ עם לא מתקנים

  תגובה
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  16:06, 12 בפברואר 2016

  אין קשר. חברת הביטוח מורידה את המעמ אם אתה עסק, מתוך הנחה שאתה מזדכה על המעמ. אם אינך עוסק, אתה יכול לדרוש מהם בהחלט לשלם גם את המעמ

  תגובה
 • 09:01, 14 בפברואר 2016

  תודה רבה

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.