השחתת רכב - הדבקת מדבקה שלא יורדת על האוטו - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • עידן

  נשלח ע"יעידן 19:25, 25 בפברואר 2016

  במקום העבודה שלי יש חניה גדולה וכל השטח הינו שטח פרטי.חניתי שם במקום שאסור לחנות וכשחזרתי לרכב גיליתי שאחד מאנשי הבטחון הדביק על חלון הדלת האחורית מדבקת נייר (מהסוג שלא מתקלף).נאמר לי שכך מקום העבודה פועל ועליי לספוג את זה.כשתהיתי מולו למה הוא לא השאיר פתק על המגבים או הזמין עיריה או משטרה (או כל סמכות חוקית), הוא ענה שזו זכותו והוא מגובה משפטית.האם מדובר בהשחטת הרכוש שלי או וונדליזם?האם זו פעולה חוקית בכלל? הרי מדובר באזרח לכל דבר שהדביק את המדבקה על האוטו שלי ולא בשוטר או איש עירייה המוסמך לכך.תודה ויום טוב.

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  07:35, 29 בפברואר 2016

  מותר לו. בלי קשר, אם תרשה לי, קח מייבש שיער וחמם את המדבקה. היא תתקלף.

  תגובה
 • 13:28, 1 ביוני 2016

  שלום יש לנו בבנין חניה משותפת החניות לא רשומות על אף אחד בטאבו אלא במו הסדר וחלוקה בין השכנים. לאחרונה רכשנו רכב שני והשכנים לא אהבו זאת והיום בבוקר מצאתי את ברכב מלא בביצים וקשקושים עם טושים. האם יכולה להתלונן על כך?

  תגובה
 • 18:26, 19 ביוני 2016

  חניתי ליד העבודה שלי בחניה אפורה, כשחזרתי נדהמתי לגלות שמישהו שרט לי את הרכב במפתח בשתי הדלתות של הרכב. מה אני יכול לעשות הנידון? אשמח לעזרתכם.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.