פגיעת צד ג' בדלת אחורית של רכב חונה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • שגית

  נשלח ע"ישגית 11:13, 6 במרץ 2016

  שלום רב, חניתי ברח' חד סיטרי בצד ימין של הכביש, יצאתי מהרכב וסגרתי את הדלת. הלכתי להוציא משהו מתא המטען ואח"כ פתחתי את הדלת האחורית השמאלית להוציא את הילד, פתחתי את הדלת ונעמדתי בין הדלת לרכב, אחרי שכבר הורדתי לילד את החגורה פגע רכב צד ג' בסף הדלת (שהייתה מאוד צמודה לגופי). פניתי לחב' הביטוח והנהג לא מודה. טוען שפתחתי את הדלת בהפתעה. מה עליי לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  05:42, 13 במרץ 2016

  תבע אותו בבית משפט לתביעות קטנות. קשה לפתוח את הדלת בהפתעה, בפרט אם עמדת שם. ההנחה הסבירה ביותר היא שהוא לא שמר מרחק רוחבי ממך.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.