רשומי בנק האם עלולים להזיק לגבי תביעה בביטוח לאומי - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 16:16, 27 בספטמבר 2016

  בעבור בת משפחתי הוגשה לביטוח לאומי תביעה לקצבה של אכ"ע ושל לשירותים מיוחדים בין היתר בגין הזדקקות לעזרה בעבודות משק הבית. אלא שבפתיחת חשבון בנק, נרשם בבנק לגבי בת המשפחה ברובליקה של "עיסוק" כי היא עקרת בית (הבנק אמר כי אין לו במחשב אופציה של לא עובדת ולכן רשם עקרת בית) ולכן בת המשפחה חתמה על כך. שאלתי היא: האם רישום זה, שאינו נכון , כי בת המשפחה כלל אינה מסוגלת לבצע עבודות משק בית, עלול לפגוע בתביעה לקצבת שירותים מיוחדים, קרי בתביעה לקצבת סיעוד שניתנת בין היתר בגין הזדקקות לעזרה בעבודות משק בית. תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:48, 2 באוקטובר 2016

  לדעתי - זה לא ישפיע. מדובר גם ברישומים פנימיים ל הבנק שלא יוצאים החוצה וגם רישומים שלא מחייים את בת המשפחה מהטעמים שהזכרת

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.