לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
שלומית

ביטוח צד ג והשתתפות עצמית

שלום , אני שיפשפתי קלות מאוד דלת ביציאה מחניה , השארתי שם וטלפון . שדיברתי עם צד ג הבנתי שהוא מתכוון להפיל עלי דברים שלא עשיתי . זה כל כך לא הוגן . הוא הגיש דרך חברת הביטוח תביעה מופרחת. סוכן הביטוח ייעץ לי לקבל את זה ולשלם את ההשתתפות העצמית למרות שהוא המציא דברים ויכולנו לסגור את זה בלי ביטוח בכלל מרוב שהשהפשוף היה קל. אם אני מסרבת לתביעה והצד השני מחליט לתבוע וחס וחלילה השופט מחליט למרות הכל שאני אשמה , האם אני יכולה להפעיל שוב את הביטוח ולשלם רק השתתפות עצמית או אצטרך לשלם את הסכום של התביעה ? בכל מקרה מה אתה מייעץ לי לעשות, זה כל כך לא הוגן ., הוא משקר לביטוח , מרוויח תיקונים של דברים שלא קשורים בכלל לשפשוף ואני צריכה להיות בבעיה כי בסה"כ הייתי הוגנת והשארתי פרטים ?

אמיר שושני, משרד עורכי דין

אם תלכי איתו לבית המשפט, השופט יצטרך, בין השאר, לקבוע מה היה תוצאה של השפשוף שלך ומה לא. חברת הביטוח שלך לא תסכים, קרוב לוודאי, שאת תנהלי את התביעה, אלא הם ינהלו את התביעה בעצמם. בכל מקרה, את הבונוס של העדר תביעות כבר הפסדת, ולכן, מבחינה פרקטית, אני לא מציע לך להתנהל לבד, אלא אם את מוכנה לקחת את הסיכון שבתביעה תחוייבי בסכומים שאחר כך לא תקבלי בגינם החזר מהביטוח. העצה שיעץ לך הסוכן שלך, בצד העובדה שהיא מקוממת אותך בצדק כנראה, היא עצה נבונה.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ביטוח ותביעות רכוש