לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אבי

ביטול עסקת רכב עקב החלפת מנוע אחרי 6 ימים מיום העיסקה

קניתי רכב ב 15.12.17 קבלתי את הרכב לאחר שעבר "השבחה" רכב מסוג סקודה אוקטביה שנת 2014 עם 75,000 ק"מ, כבר בקבלת הרכב ראיתי ליקויים שציינו לפני הרכישה ולא תקונו וזה רק דברים ויזואלים אין לי מושג מה קורה לדברים מכניים, באותו יום לקחתי אותו לבדיקה שוב בממכון בדיקה כדי לוודא שהכל תקין אבל בבדיקה לא היו ממצאים מיוחדים למעט ברקסים, שנאמר יחליפו אותם במוסך המרכזי שלהם, למרות שיש תיעוד בהיסטוריית טיפולים צויין שהוחלף ברקסים בתאריך 5.12.17, 10 ימים לפני העיסקה , בתאריך 21.12.17 נגשתי למוסך המרכזי כמו שסוכם והוחלפו כל הברקסים ברכב, משמצביע שהדבר לא נעשה 10 ימים לפני הקנייה. בנוסף לזאת בקשתי לקחת את האוטו לבדיקה במוסך של ייבואן כדי לעשות בדיקת גיר בחשב של החברה, קבלת אישור הזמנה לקחת את הרכב לבדיקת גיר במוסך הייבואן, למחורת נסעתי בשעות הערב לפתע הרכב כבה במהירות 90 קמ"ש ולא היה לי שליטה על האוטו בכביש 431 למזלי הרכב נעצר, השעה הייתה 22:30 הזמנתי גרר, הגרר הגיע רק ב 2:09 ולקחתי את הרכב לאותו מוסך שאמרו לי שבדיקת הגיר תעשה בו, הגעתי למחורת בבוקר למוסך ושאלתי עם מישהו יכול לעזור עם הרכב, אבל להפתעתי נאמר שהמוסך הזה לא מטפל בסוג רכב כזה, ונאלצתי לעשות טלפונים משעה 8:00 בבוקר עד שעה 10 בבוקר לכל מישהו שקשור בחברה שממנה קנייתי את הרכב (מיותר לציין שזה הי יום שישי) לאחר אין סופר ניסיונות הצלחתי להשיג את מנהל הטכני של החברה אחרי תחנונים רבים אליו הוא הזמין לי גרר, כדי שיקח את הרכב למוסך שלהם, הרכב עדיין שם עד לתאריך 10.1.18 ( מתאריך 22.12.17 ). מיום ראשון 24.12.17 עד תאריך 10.0.1.18 אני עם רכב חלופי אני רק אציין האוטו אצלי 6 ימים נסעתי איתו רק 500 קמ הבעלות עדיין לא עברה במשרד הרישוי עד תאריך 25.12.17 רק בתאריך 26.12.17 נאמר שעשו את העברת הבעלות. כרגע החברה מתעקשת לתקן הבעיה ולתת לי את האוטו ( אחרי החלפת מנוע ברכב) אבל אני לא מעוניין ברכב שהוחלף בו מנוע כוון שאני לא הייתי עושה את העיסקה עם רכב במצב כזה. אני מעונין לבטל את העיסקה או לפחות לעשות עיסקה חדשה על רכב אחר, האם יש לי עילה לדרוש זאת או שאני חייב לקחת את הרכב במצב הזה אחרי התיקון, אשמח לקבל ייעוץ ראשוני ולאן לפנות.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ביטוח ותביעות רכוש