open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 5 ביולי 2012

            סוכרתי ו-10% נכות

            לפני מס' שנים עברתי תאונת דרכים וקיבלתי נכות 10%קבוע. עכשיו גם נמצאתי סוכרתי.
            האם מגיע לי פטור ממס הכנסה או מביטוח לאומי?

            5 ביולי 2012
          • 5 ביולי 2012

            סוכרתי ו-10% נכות

            עפ"י סעיף 9(5) לפקודת מס הכנסה, עיוור ומי שסובל מנכות רפואית של יותר מ 90%, זכאי לקבלת פטור מתשלום מס הכנסה, על הכנסתו עד לגובה התקרה הקבועה בחוק. תקרה זו משתנה משנה לשנה ואת הפטור ניתן לקבל גם לעתיד וגם לעבר עבור שש השנים האחרונות, בהתאם למועד תחילת הנכות שנקבע על ידי ועדת המל"ל.

            חישוב גובה הנכות,נעשה באופן בו משוקללות כל הנכויות הרפואיות שנקבעו בגין הפגיעות באיברי הגוף השונים של אותו תובע. כך למשל, אם לתובע נקבעו 10% בגין הגבלות באיבר אחד ו-10% נכות בגין פגיעה אחרת, אזי נכותו הכוללת תעמוד על 19% ולא על 20%.

            5 ביולי 2012
          שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form