open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 21 ביולי 2012

            פטור ממס לקשיש עצמאי

            שלום רב
            סבא וסבתא שלי היו בעלי עסק ובעלים של דירה
            וחנות. כרגע הם גרים אצלי ומשכירים גם את הדירה
            וגם את החנות .
            רציתי לדעת אם הם צריכים לשלם מס על כל הנכסים שהם משכירים?

            21 ביולי 2012
          • 31 ביולי 2012

            פטור ממס לקשיש עצמאי

            סעיף 9(25) לפקודת מס הכנסה פוטר ממס הכנסות מדמי שכירות שמקבל קשיש העובר לבית אבות. מטרת סעיף זה הינה להקל ואף לאפשר מעבר קשישים לבתי אבות במתן פטור ממס מהשכרת דירת המגורים בה התגורר הקשיש לפני המעבר בית האבות.

            (25)9 הכנסה מדמי שכירות מהשכרת דירה למגורים שקיבל קשיש המתגורר בבית אבות בשל הדירה שבה גר לפני כניסתו לבית האבות - עד לסכום מחצית
            התשלום השנתי ששילם בעד החזקתו בשנת המס בבית האבות; לענין זה,"בית אבות" - מקום מגורים קבוע לשלושים יחידים לפחות שגילם מעל 65
            שנים, שניתן לו רשיון על-פי חוק הפיקוח על מעונות, התשכ"ה-1965.

            אולם, אם ההורה הקשיש מתגורר בביתך ולא בבית אבות כהגדרתו בחוק, על פניו לא תקום הזכות לפטור זה.

            31 ביולי 2012
          שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form