• 15 באוגוסט 2012

    נכות

    שלום לך עו"ד אריק שלו
    אני נכה 83% רפואי 100% נכות כללית לצמיתות מקבלת ביטוח לאומי וגם מביטוח פרטי יחד כ 5000 ש"ח.
    האם מגיע לבעלי הטבה במס הכנסה ?
    תודה

    15 באוגוסט 2012
  • 26 באוגוסט 2012

    נכות

    זקיפת הכנסה מבן זוג נכה לבן זוג שאינה נכה -ההכנסת שנזקפה תהיה פטורה ממס הכנסה לפי סעיף 9(5)לפקודת מס הכנסה.

    יודגש עוד כי בהיות הפטור בסעיף 9(5)(א) - פטור להכנסה מיגיעה אישית, והפטור לפי סעיף 9(5)(ב) - מהכנסה שאינה מיגיעה אישית, פטורים חלופיים [להוציא פטור להכנסה מיגיעה אישית הנמוכה מ- 69,480 ש"ח או שלא הייתה לו הכנסה כאמור, שאז ניתן לצרף ההכנסה מיגיעה אישית הנמוכה מהסכום הנ"ל], ולא מצטברים (ראה לעומת פטור לפי סעיף 9(5) ופטור לפי סעיף 9(7)(א) - פטור למענק פרישה או מוות - פטורים מצטברים), הפועל היוצא הוא שרק אם לא נוצל פטור על פי סעיף 9(5)(א) ניתן לאפשר פטור על פי סעיף 9(5)(ב).

    26 באוגוסט 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?