• 15 באוגוסט 2013

    תשלום מיסים על איסוף תרומות

    שלום וברכה
    עקב מצב כלכלי קשה, אני נאלץ מידי פעם לצאת לחו"ל לאיסוף כספים (תרומות) עבור מחיה, מזון ושכירות להחזקת משפחתי והילדים. הכספים נאספים מיהודים רחמנים שנותנים לי באופן פרטני סכומים קטנים.
    הממוצע של האיסוף הוא כ-10,000$ לנסיעה של כשבועיים פעם ב-4 חודשים.
    1. האם צריך להצהיר על הכסף כהכנסה חד פעמית או קבועה בפני רשות המיסים?
    2. האם צריך לשלם מיסים על הכנסה מנדבות?
    תודה
    ובתקוה שנמצא עבודה ולא נצטרך לחזור על הסרט המשפיל הזה
    יחיאל

    15 באוגוסט 2013
  • 26 באוגוסט 2013

    תשלום מיסים על איסוף תרומות

    זיכוי בשל תרומה שניתנה למוסד ציבורי לפי סעיף לפקודת מס הכנסה 46

    בנוסף לכך שהמדינה מעודדת מוסדות ציבור על ידי מתן הטבות המס למוסדות עצמם, היא מעודדת גם את האזרחים לתרום כספים למוסדות אלו. בסעיף 46 לפקודה נקבעו הוראות למתן זיכוי בשל תרומה למוסד ציבורי; לפי סעיף 46 לפקודה, אדם שתרם בשנת המס סכום העולה על 380 ש"ח ל"מוסד ציבורי" יזוכה מהמס שהוא חייב בו באותה שנה בשיעור של 35% מסכום התרומה ליחיד ובשיעור מס החברות כאשר מדובר בחבר בני אדם, בהתקיים התנאים הבאים:

    1.המוסד הוא "מוסד ציבורי" כהגדרתו בסעיף 9(2) לפקודה.
    2.שר האוצר, באישור ועדת הכספים של הכנסת, קבע כי המוסד הוא "גוף ציבורי" לעניין סעיף 46 לפקודה.
    3.הסכום שבשלו יינתן הזיכוי לא יעלה על 30% מההכנסה החייבת של התורם באותה שנה או על ארבעה מיליון ש"ח, לפי הנמוך
    מבניהם. עודף התרומות העולה על 30% מהכנסת התורם בשנה מסוימת יוכר לתורם כתרומה בשנים הבאות )עד 3 שנים בזו אחר זו).

    26 באוגוסט 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?