open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 8 בינואר 2014

            שאלה בצורך ביצוע תאום מס על שתי קצבאות

            שלום לכם
            אני מקבל גמלה מפנסייה צבאיתץ 8500 שח
            אישתי ניפטרה מלפני 4 חודשים ואני מקבל (מבנק) קצבת שארים 7000.פנסיה.שהנה פטורה ממס.
            שאלתי..האם יש צורך בביצוע תיאום מס על קצבה ללא מס?
            בבנק אמרו לי שלא אבל רוצה להיות שקט
            תודה לכם

            8 בינואר 2014
          • 4 בפברואר 2014

            שאלה בצורך ביצוע תאום מס על שתי קצבאות

            סעיף 9 לפקודה מעניק פטור בין השאר לקיצבאות נכות וזיקנה מהביטוח הלאומי
            לפי סעיף (6ג) לפקודת מה"ה קיצבת נכות המשתלמת על פי סימן ה' לפרק ג', פרק ו'2 או פרק ט'2
            לחוק הביטוח הלאומי וקיצבת זקנה וקיצבת שאירים המשתלמות על פי פרק ב' וקיצבת תלויים המשתלמת על פי פרק ג' לחוק האמור;

            קיצבאות שאירים
            (6ו) קיצבת שאירים המשתלמת על פי חוק או הסכם קיבוצי ופסקאות (6) ו-(6ג) אינן חלות לגביה, בסכום שאינו עולה על קיצבה מזכה כמשמעותה בסעיף 9א, ובלבד שאם מגיע פטור גם לפי סעיפים 9א או 9ב יינתן הפטור הגבוה מבין השניים;

            לפיכך במידה ואתה עומד בתנאי הפטור האמור הנך זכאי לפטור על קצבת השאירים.
            ביחס לפנסיה, משכר קצבה זו תחשב על פניו בגדר הכנסה נוספת ולפיכך יש לעשות תאום מס.

            4 בפברואר 2014
          שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form