• 26 בינואר 2015

  פטור ממס-קנס במשיכת כספי הפנסיה

  שלום רב,

  ברצוני למשוך את כספי הפנסיה הדלים אשר ברשותי (מדובר ב3800 ש"ח), אך התברר לי כי עלי יהיה לשלם מס-קנס בשווי 35% מערכם, כעת הכנסתי החודשית עומדת על כמה אלפי שקלים בודדים (כ3000 ש"ח) וסכום זה עלול לסייע במעט להקלת העול עבור חודש-חודשיים, על כן, רציתי לדעת למי עלי לפנות ואלו טפסים/מסמכים עלי להגיש על מנת שלא אחויב לשלם את אותו הקנס, ואוכל למשוך את הסכום במלואו.

  תודה מראש,
  מאיר

  26 בינואר 2015
 • 1 בפברואר 2015

  פטור ממס-קנס במשיכת כספי הפנסיה

  משיכת כספי פנסיה.
  מאיר שלום, לא ברור משאלתך האם מדובר בקופה ישנה ו/או האם מדובר בקופה לא פעילה.
  לתשומת ליבך, קיימת הוראת שעה המאפשרת לחוסכים בקופות גמל שבחשבונותיהם עד 7,000 ₪ למשוך את כספם בפטור ממס, החל מ-24 באפריל 2014 ועד ל-31 במרץ 2015
  ככלל, קופות הגמל הודיעו באמצעות מכתב בדואר לחוסכים הזכאים לכך אודות זכותם למשוך את כספם והוראות לביצוע המשיכה. לחילופין, ניתן באמצעות המנוע לאיתור חסכונות פנסיוניים - "הר הכסף" לבדוק האם יש ברשותך חשבון שאינו פעיל. עם המידע שברשותך ניתן לפנות לחברה בה מוחזקת קופת הגמל.
  יש לפנות לחברת הביטוח בבקשה לקבלת אישור לגבי הסכום שנצבר ולאחר מכן לפנות לפקיד השומה שבאזור מגוריך-למחלקת תיאומי מס כדי להסדיר את אופן המיסוי על המשיכה. ככל שלא תהא זכאי להנות מהוראת השעה, ינוכה לך מס של 35% על אף שמדובר בסכום נמוך מאד.

  1 בפברואר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?