open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 8 באפריל 2015

            פטור ממס הכנסה

            סיעודית מורכבת 168%נכות מביטוח לאומי.האם תהיה זכאית לפטור מוחלט ממס הכנסה אם תמכור את דירתה?[הדירה שווה 700אלף ₪.]תודה

            8 באפריל 2015
          • 8 באפריל 2015

            פטור ממס הכנסה

            שלום רב,
            סביר להניח שסיעודית במצב רפואי כאמור תהא זכאית ל-מעל 90% אחוזי נכות רפואית לעניין פטור ממס הכנסה, עם זאת, יש לוודא מהם אחוזי הנכות הרפואית שנקבעו לה במל"ל.
            בלי שום קשר, אף אם היו נקבעים לה למעלה מ-90% נכות רפואית לצורך פטור ממס הכנסה לפי הוראות סעיף 9(5) לפקודת מס הכנסה, היא היתה זכאית לפטור במכירת דירתה רק עד לסכום של 73,680 ₪ בלבד מאחר ומדובר בהכנסה הונית ולא בהכנסה מיגיעה אישית והכל בתנאי שהכנסתה מיגיעה אישית לא עלתה על 73,680 ₪ בשנה או שלא היתה לה הכנסה מיגיעה אישית כלל.

            8 באפריל 2015
          שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form