• 9 בספטמבר 2015

    פטור מס הכנסה ופנסיה

    שלום
    ניקבעה לי נכות קבועה של 94% ובעקבותיה פטור ממס הכנסה. רציתי לדעת האם במקרה ואני פורש לגמלאות הפטור תקף גם על תשלומי הקיצבה של ביטוח המנהלים?
    בנוסף האם הפטור תקף על זכיות ופרסים?
    תודה.

    9 בספטמבר 2015
  • 9 בספטמבר 2015

    פטור מס הכנסה ופנסיה

    שלום רב,
    הפטור תקף על כל הכנסה מיגיעה אישית כהגדרתה בסעיף 1 לפקודת מס הכנסה עד לתקרה של כ- 614,000 ₪ בשנת 2015.
    לפיכך, הוא יחול גם על הכנסותיך מקצבה מחברת הביטוח.
    במידה והכנסותיך מיגיעה אישית לא עלו על סכום של כ-74,000 ₪ תהיה פטורה גם כל הכנסה אחרת-עד לסכום של כ-74,000 ₪- ולכן יחולו גם על הכנסות מהגרלות וכספים בהתאם להוראות פקודת מס הכנסה.

    9 בספטמבר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?