חזרה לעבודה למרות נכות - פורום פטור ממס הכנסה

שאלה חדשה
  • דניאלה

    נשלח ע"ידניאלה 12:02, 8 במאי 2012

    ביטוח לאומי קבע שבעלי נכה 100% אבל הוא מעוניין לחזור לעבודתו הנוכחית והם מוכנים לקבל אותו אבל במסגרת של עבודה אחרת ממה שעסק עד כה. האם הוא יוכל להיות זכאי לפטור ממה הכנסה?

    השב
  • 17:12, 30 במאי 2012

    עפ"י סעיף 9(5) לפקודת מס הכנסה, עיוור ומי שסובל מנכות רפואית של למעלה מ-90%, זכאי לקבלת פטור מתשלום מס הכנסה, על הכנסתו עד לגובה התקרה הקבועה בחוק. תקרה זו משתנה משנה לשנה ואת הפטור ניתן לקבל גם לעתיד וגם באופן רטרואקטיבי עבור 6 שנים אחרונות, בהתאם למועד תחילת הנכות שנקבע על ידי הועדה. ההכנסה אשר עליה ניתן לקבל את הפטור, הינה אותה הכנסה שיש לנכה מיגיעה אישית, כלומר מעבודתו. אולם, במקרים בהם הנכה אינו מגיע להכנסה השנתית המינימאלית הקבועה בחוק, יאושר לו פטור מתשלום מס הכנסה, עד לגובה תקרה מסוימת, גם מהכנסה אינה מיגיעה אישית.

    תגובה