ועדה רפואית למס הכנסה - פורום פטור ממס הכנסה

שאלה חדשה
 • גרגורי

  נשלח ע"יגרגורי 15:08, 9 במאי 2012

  שלום לעו"ד שלו! בראשית אני מודה לך על עזרתך לפונים. זו התנדבות ראויה לציון למען אזרחים פשוטים שאינם מתמצאים בנבכי הביורוקרטיה.לפני כחודש נקבעה לי נכות 75%+תקנה 15 ובס"ה 100% נכות לצמיתות לאחר שבועיים שוב הוחמר מצבי (6 אשפוזים בחודש האחרון)ונגרם לי נזק נוסף האם אני יכול לתבוע ועדה למרות שלא חלפו 6 חודשים? והאם אני זקוק לאשור רפואי על פחדי וחרדותי מהמצב החדש,כדי לקבל נכות גבוהה יותר?

  השב
 • 11:02, 22 במאי 2012

  ניתן לטעון על החמרה לכול המוקדם ששה חודשים מיום שהופעתה בוועדה האחרונה .
  ההחמרה שלך צריכה להתמך במסמך רפואי כדי להגיע לרופא התעסוקתי על מנת שיאשר לך תקנה 36.

  תגובה
 • 17:10, 30 במאי 2012

  בתקנות נקבעו שני מצבים בהם ניתן לזמן את הנפגע לדיון מחדש בדרגת נכותו: תקנה 36 קובעת כי ככל שמדובר ב"דיון מחדש לפי בקשת הנפגע", הרי לאחר שעברו ששה חודשים מאז נקבעה לאחרונה דרגת נכותו של הנפגע, ורופא שאושר במיוחד לכך "אישר בכתב בתוקף תפקידו זה כי הפגימה שבקשר אליה נקבעה דרגת הנכות הוחמרה או כי נתגלתה פגימה חדשה" הנפגע רשאי לבקש קביעת דרגתו מחדש.

  על פי תקנה 36(א) לתקנות "הדיון בקביעת דרגת נכותו מחדש של הנפגע ייעשה רק אם ההחמרה או הפגימה החדשה הן תוצאה מהפגיעה בעבודה שבקשר אליה נקבעה דרגת הנכות". תקנה 37 קובעת כי ככל שמדובר ב"דיון מחדש לפי בקשת המוסד", הרי לאחר שעברו שישה חודשים מאז נקבעה לאחרונה דרגת נכותו של נפגע - רשאי רופא המוסד לבקש קביעה מחדש של דרגת הנכות.

  תגובה