• 12 באוגוסט 2012

  ילדתי שברה את הרגל בבית המלון

  שלום רב,
  משפחתי ואני שהיינו בנופש במלון באילת,
  ביום השני לנופש נפלה הילדה בבריכה והתלוננה על כאבים, מאחר ואין רופא במלון, הזמנתי דרך שירות ביטוח הבריאות שלי רופא פרטי שיבדוק אותה בחדרה, הרופא השאיר הפנייה למקרה של החמרה במצב וביקש לחבוש את הרגל בתחבושת אלסטית - מאחר ולא הייתה לו ביקשנו משירות בית המלון להביא לנו תחבושת - הם שאלו מה קרה והסברנו שהיא נפלה בבריכה, שרופא כבר בדק ואנו צריכים תחבושת אלסטית - הם העלו לי לחדר את התחבושת והרופא חבש והלך.
  3 ימים לאחר מכן, בסיום הנופש, כשהילדה לא הפסיקה להתלונן נסענו ישירות לבית החולים שם צילמו את הרגל ומצאו שבר, גיבסו לה את כל הרגל.
  את מי תובעים במקרה שכזה? האם העובדה כי ביצעתי כמעט את כל ההליך הרפואי באופן עצמאי ולא דרך המלון מסירה אחריות ממנו? (בדוח הרופא מצוין כי היא נפלה בבריכה מוקדם באותו היום).
  אשמח לתשובתך.

  12 באוגוסט 2012
 • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 12 באוגוסט 2012

  ילדתי שברה את הרגל בבית המלון

  העובדה שאדם נפגע בתאונה במקום מסויים (מלון, בית ספר, אולם שמחות, בית פרטי, חדר מדרגות, גן ציבורי וכו' וכו') אינה מקנה לאותו נפגע תביעת פיצויים אוטומטית כנגד המקום שבו נפגע. תביעת פיצויים אפשרית רק אם התאונה ארעה עקב רשלנות ברורה ומוכחת של אותו מקום. הנפילה במתחם המלון אינה מקנה עילה לפיצוי כנגד המלון אלא אם התאונה ארעה עקב רשלנות כלשהי של המלון. לטיפול הרפואי שניתן אין כל קשר לעילת התביעה כנגד המלון , אם יש עילה כזאת.

  12 באוגוסט 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?