4 פגיעות בראש - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
 • נגה

  נשלח ע"ינגה 12:11, 11 בספטמבר 2012

  סבתא שלי מתגוררת בבית דיור מוגן. מאז שהגיעה לאותו בית נפלה 4 פעמים בגלל חוסר עירנות של המטפלים בה. בכל הפעמים בהם נפלה נחבלה בראש. כמובן שהיא נמצאת באחריות בית הדיור המוגן שלא כ"כ מגן עליה. כיצד הם אמורים לפצות אותה על חוסר הזהירות שלהם?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  09:10, 12 בספטמבר 2012

  אין עילה לפיצוי על "חוסר זהירות". כדי לקבל פיצוי צריך להוכיח שנגרם נזק מהותי בר תביעה (שברים , צלקות, אישפוז, או נזק רפואי מתועד אחר). אם אין נזק אין עילה לפיצויים ועל חוסר זהירות או טיפול לקוי צריך פשוט להתלונן ברשויות המתאימות.

  תגובה
 • 11:27, 12 בספטמבר 2012

  בוודאי שיש נזק. היא נפגעה בראש והיא פחות מתקשרת איתנו מאז, היא לא מסוגלת ללכת על הרגליים, לפעמים לא מדברת לעניין, לא תמיד מכירה את בני המשפחה, פחות מדברת מבעבר. היא נכנסה בן אדם בריא, צלול ועצמאי למעון הזה והיא כבר לא כמו שהייתה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  13:45, 12 בספטמבר 2012

  גם המונח "נפגעה בראש" בעייתי. אם כי אינני בקיא בפרטי המקרה ואינני רואה את התיעוד הרפואי אני יכול רק לייעץ ולהסביר, שאם אין תיעוד רפואי ייחודי על כל נפילה ונפילה כולל התייחסות רפואית מתועדת לסוג הפגיעה שנגרמה באותה נפילה , כולל הטיפול הרפואי הייחודי שניתן והאבחנה הרפואית המדוייקת, אין לטענות החמרה כלליות כמעט כל סיכוי. הספרות הרפואית יודעת שמצבם של קשישים עשוי להדרדר גם ללא כל קשר לתאונה או לחבלה , והעובדה שהמצב הקוגנטיבי הוחמר לא ייקשר לאותן נפילות דווקא. הבעייה הנוספת המתעוררת היא הוכחת רשלנות או אחריות לנפילות שכן ההנחה היא שגם בבית דיור מוגן אין חובה לשהות 24 ביום ליד הקשיש או לקשור אותו למיטה.

  תגובה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.