• 11 בספטמבר 2012

  4 פגיעות בראש

  סבתא שלי מתגוררת בבית דיור מוגן. מאז שהגיעה לאותו בית נפלה 4 פעמים בגלל חוסר עירנות של המטפלים בה. בכל הפעמים בהם נפלה נחבלה בראש. כמובן שהיא נמצאת באחריות בית הדיור המוגן שלא כ"כ מגן עליה. כיצד הם אמורים לפצות אותה על חוסר הזהירות שלהם?

  11 בספטמבר 2012
 • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 12 בספטמבר 2012

  4 פגיעות בראש

  אין עילה לפיצוי על "חוסר זהירות". כדי לקבל פיצוי צריך להוכיח שנגרם נזק מהותי בר תביעה (שברים , צלקות, אישפוז, או נזק רפואי מתועד אחר). אם אין נזק אין עילה לפיצויים ועל חוסר זהירות או טיפול לקוי צריך פשוט להתלונן ברשויות המתאימות.

  12 בספטמבר 2012
  • 12 בספטמבר 2012

   4 פגיעות בראש

   בוודאי שיש נזק. היא נפגעה בראש והיא פחות מתקשרת איתנו מאז, היא לא מסוגלת ללכת על הרגליים, לפעמים לא מדברת לעניין, לא תמיד מכירה את בני המשפחה, פחות מדברת מבעבר. היא נכנסה בן אדם בריא, צלול ועצמאי למעון הזה והיא כבר לא כמו שהייתה

   12 בספטמבר 2012
   • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 12 בספטמבר 2012

    4 פגיעות בראש

    גם המונח "נפגעה בראש" בעייתי. אם כי אינני בקיא בפרטי המקרה ואינני רואה את התיעוד הרפואי אני יכול רק לייעץ ולהסביר, שאם אין תיעוד רפואי ייחודי על כל נפילה ונפילה כולל התייחסות רפואית מתועדת לסוג הפגיעה שנגרמה באותה נפילה , כולל הטיפול הרפואי הייחודי שניתן והאבחנה הרפואית המדוייקת, אין לטענות החמרה כלליות כמעט כל סיכוי. הספרות הרפואית יודעת שמצבם של קשישים עשוי להדרדר גם ללא כל קשר לתאונה או לחבלה , והעובדה שהמצב הקוגנטיבי הוחמר לא ייקשר לאותן נפילות דווקא. הבעייה הנוספת המתעוררת היא הוכחת רשלנות או אחריות לנפילות שכן ההנחה היא שגם בבית דיור מוגן אין חובה לשהות 24 ביום ליד הקשיש או לקשור אותו למיטה.

    12 בספטמבר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?