ביטוח מסרב לשלם - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
  • רווית

נשלח ע"ירווית 17:27, 24 בדצמבר 2012

שלום רב פגעתי עם רכבי באופנוע ונגרם לו נזק. יש לי ביטוח צד ג' ולא ביטוח מקיף. הודעתי לביטוח והכחשתי כי אני אשמה. נהג האופנוע פנה לחברת הביטוח שלי שדחתה את תביעתו ולפיכך הוא תבעאותי בתביעות קטנות על הנזקים העקיפים שנגרמו לו (נזק לקסדה, גרירה, נזק למעיל, השתתפות עצמית ועוד) הודעתי לביטוח כי הוא תבע אותי ואמרו לי בסדר, תלכי למשפט ותודיעי לנו מה נגמר. השופט פסק שאני אשמה וחייב אותי לשלם 9,000 ש"ח. פניתי לביטוח בדרישה לתשלום סכום זה אך הם דחו אותי ואמרו שהם לא משלמים עבור הנזקים העקיפים האלו ושעליי לשלמם. האם הם צודקים? ואם כן אז בשביל מה אני עושה ביטוח אם לא עבור מקרים אלו? תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

10:23, 25 בדצמבר 2012

ביטוח צד ג' אכן מחוייב לשלם כל חיוב שלכם לצד ג' עקב תאונה מעבר לסכום ההשתתפות העצמית שלך. מצד שני פסק הדין שניתן הוא כנגדך ועליך לשלמו ללא קשר ליחסים שבינך לבין חברת הביטוח שאחרת יפתחו כנגדך הליכי הוצאה לפועל שיגדילו את החיוב. איני מכיר בעל פה את הנוסח המדוייק של פוליסות ביטוח צג ג', וכדאי לקבל את הפוליסה עצמה ולעיין בה שמא יש שם הגבלות להיקף הביטוח, שאינו מכסה נזקי צג ג' "עקיפים" כמו נזק לביגוד הפסדי פרמיה וכד'. ברור שאם אין מגבלות כאלו חברת הביטוח חייבת לשאת במלוא הנזק שבו חוייבת, ואם הם עומדים בסירובם ניתן לפנות בעניין כזה למפקח על הביטוח במכתב מנומק בצירוף למסמכים שתוארו או להגיש כנגד חברת הביטוח תביעה לבית המשפט.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

עורך דין, נוטריון ומגשר מוסמך, בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני נזיקין ובתביעות ייצוגיות. עו"ד לינדנבר
למידע נוסף

053-9374953 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.