חוות דעת של מומחה - תאונת דרכים - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
  • מור

נשלח ע"ימור 19:32, 7 בפברואר 2013

שלום. עברתי תאונת דרכים ונקבעה לי נכות של 10% ע"י רופא מומחה מטעמי. התביעה שלי מתנהלת מול חברת הביטוח של הרכב ולא בטוח שנגיע לבית המשפט יתכן ונגיע לפשרה ואז לא יתמנה מומחה מטעם בית המשפט. במקביל יש לי גם ביטוח תאונות שאני שלמת באופן פרטי וכשפניתי לחברת הביטוח נדרשתי להביא חוות דעת מרופא מומחה מטעם בית המשפט , בפוליסה עצמה לא כתוב דרישה כזו מלבד להביא חוות דעת של מומחה אין דרישה להביא מטעם בית המשפט . האם חברת הביטוח צודקת בדרישתה ? תודה ליי

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

09:16, 8 בפברואר 2013

איני מכיר את הוראות הפוליסה הספציפית שלך, אולם סביר להניח שחברת ביטוח לא תשלם תגמולי ביטוח לפי חוות דעת של מומחה "מטעם" המבוטח אשר המבוטח שילם לו עבור הכנתה. קיים הבדל בין חוות דעתו הנייטרלית של מומחה מטעם בית המשפט לבין חוות הדעת של המומחה מטעמך, ולכן חברת הביטוח מוכנה לשלם רק לפי חוות דעתו של המומחה של בית המשפט. הדרישה סבירה .

תגובה
  • 12:29, 8 בפברואר 2013

תודה.
    האם אני צריך ליזום פניה לבית המשפט למינוי מומחה ?
    אין לי כל כוונה לפתוח תיק בבית המשפט כי הגעתי להסכמה עם חברת הביטוח של הרכב ולא הגעתי לבית המשפט .
    האם עם חברת הביטוח הפרטית שלי לא ניתן להגיע להסדר כזה ללא בית משפט וגרירת הסיפור שנים ?
    תודה

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

09:43, 10 בפברואר 2013

ניתן להגיע עם חברת הביטוח להסכמה על בדיקת מומחה מוסכם על שניכם שחוות דעתו תחייב. לצורך הסכמה כזאת לא צריך להגיש תביעה לבית המשפט והעניין שגור ומקובל במקרים כאלה. כמובן שקיים סיכון שאותו מומחה מוסכם יעריך ( בניגוד למומחה מטעמך)שאין נכות ואז גם לא ישולמו תגמולי הביטוח.

תגובה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.