בקשה לדיון לפני הגשת כתב הגנה בשל נתבע לא נכון - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
  • קסרה

נשלח ע"יקסרה 21:09, 11 בפברואר 2013

שלום, התובע נפל בבניין משרדים ושלח אלי כתב תביעה בית משפט השלום. מקום הנפילה משותף לכל בעלי המשרדים (בוודאות) , על צילום המקום בכתב התביעה אין לי מחלוקת אבל בכתב התביעה נכתב שזהו "כניסה לחנות" ושאני האחראי לתקינות מקום הנפילה , האם ניתן לבקש ממזכירות בית המשפט בקשה לדיון ללא כתיבת כתב הגנה כדי לטעון מדוע נתבעתי אני ולא ועד הבית ?(נאמר לי ממישהו שזה אפשרי) בנוסף לכך ספק רב אם יש פגם במקום מבחינה תקנית, ואישורים רפואיים לא תואמים כלל דרישת התביעה ומסולפים ברובם. התובע היה לקוח שלי בדרכו למשרד שאני שוכר. תודה מראש

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

10:56, 12 בפברואר 2013

מזכירות בית המשפט לא מוסמכת להתערב בהליכים משפטיים ולכן אין כל טעם או סיכוי לבקש סעד משפטי מהמזכירות. עליך להגיש כתב הגנה מיידית (לא יאוחר מ 30 יום מיום שקיבלת את התביעה) שאחרת יינתן כנגדך פסק דין בהעדר הגנה וייפתחו כנגדך הליכי גבייה. כתב הגנה ניתן (לא תמיד רצוי) להגיש גם ללא עורך דין בתנאי שיהיה מודפס, יתייחס ויכחיש את כל הטענות המופיעות בתביעה, ויימסר למזכירות בית המשפט ויישלח לתובע במועדים שצויינו לעיל. הגשת כתב הגנה שבו תפרט את כל טענותיך עוצר מייד את ההליך ובית המשפט יזמן אותך ואת התובע לדיון בפניו, שם תוכל לטעון את כל טענותיך.

תגובה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.