• 25 בפברואר 2013

הפסד ימי עבודה בגלל הגננת

שלום
    ביום חמישי האחרון הגננת של ביתי התקשרה באיזור 14:00 כדי שאגיע מוקדם יותר לקחת את ביתי מהגן מכיוון שאינה מרגישה טוב. ביום שישי למחרת היא גם לא הרגישה טוב ולא הלכנו לגן.
    בראשון היא הרגישה מצויין אבל היה היום חופש בגלל פורים.
    הגננת דרשה שביום שני אביא אישור מחלה מרופא ובלעדיו לא תקבל אותה לגן. הלכתי לרופאה אך היא סירבה לתת לי אישור מחלה לילדה, ובמקום זה ציידה אותי בחוזר מנכ"ל שאומר שרק מ5 ימים ומעלה יש להמציא אישור מרופא ו4 ימים ומטה מספיק אישור מההורה. למחרת (יום שני) הגננת לא קיבלה את ביתי וחוזר המנכ"ל לא ממש עניין אותה. נאלצתי להישאר עם הילדה בבית ולהפסיד יום עבודה. יש לציין שזו לא הפעם הראשונה שהיא עושה את זה והעניין נמאס כבר. אני נאלצת לשקר לרופאה ולומר שהילדה חולה מעל 5 ימים על מנת לקבל אישור. (בגלל שאנחנו באמצע שנה אף גן אחר לא יכול לקבל אותי).מדובר במשפחתון פרטי, ולא בגן עירייה. האם ניתן לתבוע הפסד ימי עבודה מהגננת בשל התעלמותה מהחוק?

25 בפברואר 2013
  • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 26 בפברואר 2013

הפסד ימי עבודה בגלל הגננת

לא כל כך הבנתי את השאלה. אם המחלה החלה ביום חמישי, ונסיון החזרה הראשון לגן היה ביום שני מדובר כבר ב 4 ימים (בהנחייה לאישורי מחלה אין התחשבות בשבתות וחגים ומדובר בימים רצופים כולל יום חמישי). ייתכן ונפלת בין הכסאות שכן ההעדרות מהגן מבחינת הגננת ארכה 5 ימים ואילו המחלה לטענתך הסתיימה כבר ביום ראשון כעבור 3 ימים. אין לי פתרון משפטי לבעייה .

26 בפברואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?