• 8 באפריל 2013

תאונת עבודה ושכר טירחה שנראה לי לא תקין

שלום רב עו''ד אריאל פרויליך
    בצוני לשאול שאלה הנוגעת למסמך שחתמתי עליו מול עו''ד שלקחתי שיטפל עבורי בתביעה מול ביטוח לאומי על תאונת עבודה שקרתה לי .
    בחוזה שחתמתי הסעיף מציין '' שעליי לשלם --- 15% + מע''מ ממענק הנכות או מ- 60 הקצבאות נכות מהוונות ראשונות שלהן אהיה זכאית מהביטוח הלאומי '' ברצוני לבדוק איתך מה בדיוק עליי לשלם כשכר טירחה לעורך הדין שלי קבלתי כרגע 24% נכות קבועים והעו''ד טוען שעליי לשלם לו גם את כל מענקיי-קצבאות נכות שקבלתי בזמן שלא עבדתי וגם בנוסף עןד 60 תשלומיי קצבאות עתידיים ,משהו נראה לי לא נכון ולא תקין כי בפסקה שחתמתי כתוב או 15% ממענק נכות או 60 קצבאות מהוונות ראשונות ??????
    האם תוכל לענות לי על זה
    אשמח מאד מאד
    תודה מראש

8 באפריל 2013
  • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 8 באפריל 2013

לפי הבנתי מדובר בהסכם שכר טרחה המבוסס על אחוזים מהתוצאה הכוללת . במקרה שלך אין מענק נכות אלא קצבאות נכות חדשיות. אם לפי נוסח הסכם שכר הטרחה התחייבת לשלם 15% ומע"מ מתוך 60 הקצבאות הראשונות ברור שאין לפרקליטיך זכות לגבות ממך את מלוא 60 הקצבאות אלא רק 15% ומע"מ מתוך כל קצבה וקצבה. שונה המצב אם ההסכם מתייחס ל 15% ממלוא הסכום המהוון של גמלאות הביטוח הלאומי עד סוף תוחלת חייך. במקרה כזה אכן יש מקום לחשב את מלוא ערכן המהוון של גמלאות הביטוח הלאומי ו"לגזור" 15% ומע"מ מתוכן כשכר טרחת פרקליטיך.

8 באפריל 2013
    • 8 באפריל 2013

אני מודה לך קודם כל על התייחסותך למקרה שלי ,נוסח ההסכם שעליו חתמתי הוא --בחוזה שחתמתי הסעיף מציין '' שעליי לשלם --- 15% + מע''מ ממענק הנכות או מ- 60 הקצבאות נכות מהוונות ראשונות שלהן אהיה זכאית מהביטוח הלאומי'' העו''ד שלי טוען שהכסף שקבלתי בזמן שהייתי בתקופת זמן ההחלמה שלי נקרא מענק גמלת נכות חודשי ולפי כך הוא טוען שעליי לשלם לו 15% +מע''מ על כל חודש בזמן ההחלמה וגם עוד 60 קצבאות עתידיות 15@ +מעמ מכל קיצבה .
      וזה מה שנראה לי לא הוגן ותמוה בעיניי כי מצוין בסעיף שחתמתי את המילה ''או'' שאני מבינה מזה שזה או 15% מגמלאות -מענקיי הנכות בזמן שלא עבדתי או15% מה-60 קצבאות עתידיות .הריי לא יתכן שאשלם לו גם וגם .ולא חתמתי לו עד סוף תוחלת ימיי אלא בדיוק כמו שציינתי .
      אז האם אני צודקת שעליו לקבל 15% +מע''מ רק על אחד מהם ?
      זה ממש חשוב לי להבין .
      תודה מראש ושוב סליחה שהצקתי שוב (-:
      אורלי

8 באפריל 2013
      • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 9 באפריל 2013

דרישת עורך דינך לא מובנת לאור תאור הסכם שכר הטרחה. עלייך לדייק בתאור האמור בהסכם. יש הבדל גדול בין 15% מתוך 60 הגמלאות הראשונות לבין 15% ממענק הנכות או 60 גמלאות ראשונות מלאות במקרה של קצבאות נכות עד סוף תוחלת החיים, הגבוה מבין השניים (כאשר 60 גמלאות מלאות אכן יכולות להשתוות בערכן הכספי ל 15% מתוך מלוא הערך המהוון והכולל של מלוא הגמלאות עד סוף תןחלת החיים תלוי כמובן בגילך הנוכחי).

9 באפריל 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?