• 6 במאי 2013

  תאונה במקום העבודה

  שלום רב , אני נכה מפגיעה בתאונת עבודה כבר כמה שנים ברמה של 75 אחוז (כולל תקנה 15) לאחר סיום הסיפור עם המלל שבו קיבלתיי נכות צמיתה כמופיע לעיל תבעתי בבית משפט מחוזי בתל אביב את חברת הביטוח כאשר נוספו צדדים נוספים שלישי ורביעי כעת הדיון השני אבל הראשון בו הוגשו כבר תתחשיבי הנזק והששופט יציע הצעת פשרה כמה אחוזים מהתיקים לערך לאור נסיונך בתחום נסגרים בהצצעת הפשרה הראשונית?
  כמה נסגרים בהצעת פשרה במשך התיק? ובמידה ולא נסגרים בפשרה בשלב הראשוני ויש הסכמה על נכות ממוצעת מה קורה לאחר מכן וכמה זמן צפוי להימשך תייק שהרשלנות שלו ברורה ויש נכות ממוסכמת?תודה על ההקדשת זמנך

  6 במאי 2013
 • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 6 במאי 2013

  תאונה במקום העבודה

  אין סטטיסטיקות על המצב המתואר. בריבוי צדדים שכל אחד מנסה להשליך את האחריות על רעהו ברור שהסכמה כוללת של כל הצדדים לפשרה המוצעת תהיה קשה ובעייתית יותר . חשוב לוודא שהצעת הפשרה שהשופט מציע תתייחס לחלקו המדוייק של כל צד באותה פשרה. אם תהיה הצעה כספית כללית ללא חלוקה בין הצדדים יווצר קושי ומחלוקות המשכיות בין הצדדים. אם אין פשרה צריך לנהל את המשפט. אין דבר כזה "רשלנות ברורה". עובדה שיש 4 נתבעים שמתמקחים ביניהם. גם רשלנות ברורה צריך להוכיח באופן מדוייק עם עדים וכל הדרוש. אם תהיה הסכמה דיונית בין כל הצדדים על הנכות הרפואית יכול הדבר לקדם את המשפט ולחסוך עדויות רופאים. איני יכול להעריך משך המשפט שכן איני מכיר את התיק וטענות הצדדים.

  6 במאי 2013
  • 6 במאי 2013

   תאונה במקום העבודה

   יש חקירה מטעם משרד העבודה עם ממצאים חמורים וחריגים על מקום העבודה האם חוץ מההצעה הראשונית במידהה והיא לא מצליחה השופט יוזם עוד הצעות עד לתום המשפט? או שהוא מציע פעם אחת ואם הם לא רוצים אז הם מדברים כבבר ביניהם?

   6 במאי 2013
   • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 6 במאי 2013

    תאונה במקום העבודה

    במרבית המקרים השופט לא מנהל מו"מ עם הצדדים ומציע הצעת פשרה אחת ויחידה, אלא אם נודע לאחר מתן ההצעה על שינוי נסיבות . ברור שהצדדים מנהלים מו"מ ביניהם לאור הצעת הפשרה.

    6 במאי 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?