תאונה במקום העבודה - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
 • חיים

  נשלח ע"יחיים 11:39, 6 במאי 2013

  שלום רב , אני נכה מפגיעה בתאונת עבודה כבר כמה שנים ברמה של 75 אחוז (כולל תקנה 15) לאחר סיום הסיפור עם המלל שבו קיבלתיי נכות צמיתה כמופיע לעיל תבעתי בבית משפט מחוזי בתל אביב את חברת הביטוח כאשר נוספו צדדים נוספים שלישי ורביעי כעת הדיון השני אבל הראשון בו הוגשו כבר תתחשיבי הנזק והששופט יציע הצעת פשרה כמה אחוזים מהתיקים לערך לאור נסיונך בתחום נסגרים בהצצעת הפשרה הראשונית? כמה נסגרים בהצעת פשרה במשך התיק? ובמידה ולא נסגרים בפשרה בשלב הראשוני ויש הסכמה על נכות ממוצעת מה קורה לאחר מכן וכמה זמן צפוי להימשך תייק שהרשלנות שלו ברורה ויש נכות ממוסכמת?תודה על ההקדשת זמנך

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  13:11, 6 במאי 2013

  אין סטטיסטיקות על המצב המתואר. בריבוי צדדים שכל אחד מנסה להשליך את האחריות על רעהו ברור שהסכמה כוללת של כל הצדדים לפשרה המוצעת תהיה קשה ובעייתית יותר . חשוב לוודא שהצעת הפשרה שהשופט מציע תתייחס לחלקו המדוייק של כל צד באותה פשרה. אם תהיה הצעה כספית כללית ללא חלוקה בין הצדדים יווצר קושי ומחלוקות המשכיות בין הצדדים. אם אין פשרה צריך לנהל את המשפט. אין דבר כזה "רשלנות ברורה". עובדה שיש 4 נתבעים שמתמקחים ביניהם. גם רשלנות ברורה צריך להוכיח באופן מדוייק עם עדים וכל הדרוש. אם תהיה הסכמה דיונית בין כל הצדדים על הנכות הרפואית יכול הדבר לקדם את המשפט ולחסוך עדויות רופאים. איני יכול להעריך משך המשפט שכן איני מכיר את התיק וטענות הצדדים.

  תגובה
 • 14:51, 6 במאי 2013

  יש חקירה מטעם משרד העבודה עם ממצאים חמורים וחריגים על מקום העבודה האם חוץ מההצעה הראשונית במידהה והיא לא מצליחה השופט יוזם עוד הצעות עד לתום המשפט? או שהוא מציע פעם אחת ואם הם לא רוצים אז הם מדברים כבבר ביניהם?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  17:48, 6 במאי 2013

  במרבית המקרים השופט לא מנהל מו"מ עם הצדדים ומציע הצעת פשרה אחת ויחידה, אלא אם נודע לאחר מתן ההצעה על שינוי נסיבות . ברור שהצדדים מנהלים מו"מ ביניהם לאור הצעת הפשרה.

  תגובה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.