• 20 ביוני 2013

הצעת פשרה

שלום רב עו"ד פרויליך רציתי להתייעץ איתך כי אני יודע שאתה אחד המנוסים בתחום ואשמח לשמוע לעצתך אך ראשית רציתי לדעת האם משפט שהחל אך רק ניתנה הצעת פשרה ראשונית האם אתה מייצג מהליך כזה ? א לגבי השאלה השופט נתן לעו"ד מטעמי הצעת פשרה ראשונית של סכום מסויים לצורך העניין מיליון שקל לפני שכ"ט עו"ד מע"מ והוצאות (אך לאחר ניכויי המל"ל ) עורכי הדין מטעם הצדדים יצאו מרוצים כיוון שחשבו שהשופט יציע יותר האם במצב שהתיק כעת לטובתם כביכול בדרך של משא ומתן איתם הם יסכימו להעלות את הסכום בעוד 200 300 אלף שקל כשהרשלנות די חזקה ותיק די מוצק או שהם לא יסכימו לשקל יותר ממה שהשופט הציע בדרך הדברות?ב. האם בהליך גישור יש סיכוי להשיג הסכמה איתם על סכום גבוה יותר ממה שהשופט הציע ואם כן האם זה יהיה בצורה משמעותית או בצורה מזערית ? ג. מה יקרה אם אני מאמין בתיק שלי וימשיך את המשפט מה הסיכוי שהשופט ייתן העלאה משמעותית של פי 1.5 2 מההצעה הראשונית האם זה קרה דברים כאלה?ומה הסיכוי שבמשפט שיתנהל למרות התיק המוצק השופט יפסוק סכום נמוך יותר אפילו?ד. לא השתמשתי עדיין בשיקום שמגיע לי מביטוח לאומי נניח שסגרתי איתם הצעת פשרה מסויימת האם יוכלו לחייב אותי להחזיר להם על כספי השיקום שקיבלתי מביטוח לאומי או ברגע שנחתם ההסכם זה אבוד מבחינתם כמו שזה אבוד מבחינתם?תודה

20 ביוני 2013
  • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 20 ביוני 2013

הצעת פשרה

1. איני יכול להשיב על השאלה, אם עורכי הדין של הצד השני יסכימו לשלם תוספת של 200 עד 300 אלף ש"ח מעבר להצעה כי איני מכיר את התיק. 2. אם השאלה תאורטית אכן היו הרבה מקרים שבהם הצדדים התפשרו בפשרות גבוהות או נמוכות בהרבה מהצעות הפשרה שהוצעו ע"י בתי המשפט. כל מקרה ונסיבותיו הספציפיות. 3. איני יכול להעריך "את הסיכוי" להכפלת ההצעה כי איני מכיר את הנסיבות. 4. בכל הסכם פשרה שמסלק תביעה יש התייחסות לניכוי גמלאות הביטוח הלאומי לסוגיהם ותלוי כיצד ההסכם מנוסח.

20 ביוני 2013
    • 20 ביוני 2013

הצעת פשרה

לא ביקשתי שתעריך עו"ד פרויליך הכוונה שלי האם יכול להיות שהשופט נותן הצעה מאוד נמוכה בפשרה הראשונה סתם לראות אם הצדדם יתפשרו ? האם זה קרה כבר בתיקים שייצגת שהשופט נתן הצעה ממש נמוכה אך במשכת עם התיק כי האמנת בנזק והפיצוי עלה משמעותית?השופט ייתן עוד הצעות פשרה במהלך הדרך

20 ביוני 2013
      • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 21 ביוני 2013

הצעת פשרה

אין כל הגיון במתן הצעה "מאוד נמוכה" כדי "לראות אם הצדדים יתפשרו". הרי אם ההצעה נמוכה מאוד ברור שהתובע לא יסכים לה ולא תהיה פשרה. שופט מציע הצעות פשרה סבירות בעיניו כדי להביא לפשרה ולהוריד את התיק לארכיב. אכן קרה בהרבה תיקים שהצעות פשרה שהוצעו ע"י שופטים שונו למעלה או למטה בהמשך ניהול המשפט.

21 ביוני 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?