תאונת עבודה - כוויה - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
  • ליאור

נשלח ע"יליאור 01:03, 28 ביוני 2013

שלום רב, לפני כשלוש שנים, בגיל 18, עבדתי שלושה חודשים במזנון סינמה סיטי בראשל"צ . ב27.6.10 נשפך עליי מסיר שומנים כימי על רגל ימין וגרם לי לכוויה דרגה 3 מתוך 3 עמוקה. (הבקבוק של המסיר שומנים היה פתוח). לגוף לקח כמעט שנה לאחות את הכוויה הנוראית הזאת, וכיום יש לי צלקת קלואידית סגולה באורך 16 ס"מ בשוק רגל ימין. בנוסף לך יש לי עוד 3 צלקות קטנות יחסית בקרסול רגל ימין. הייתי אמורה להתגייס לצבא בספטמבר 2010 , התאונה שיבשה לי הכל, והתגייסתי רק באפריל 2011!! אלו היו חודשים של כאב וסבל , צלעתי המון , וכל בוקר הייתי צריכה לנסוע לקופת חולים ושיחבשו לי את הכוויה . כיום , לאחר שלוש שנים אני עדיין מטופלת בתל השומר - מרפאות חוץ , מחלקה כירורגיה פלסטית , מזריקים לי סטרואידים כדי להקטין להבהיר את הצלקת שנשארה לי . מחברת הביטוח של הסינמה הציעו בהתחלה 60,000 ש"ח , לאחר עוד מספר לא קטן של אישורים והתמקחויות העלו ל85,000. השאלה שלי, האם זה הסכום המגיע לי ? לאחר כל הכאב וסבל ? לאחר עיכוב שנה של הגיוס? או שעדיף ללכת איתם למשפט ואז מתחילים מאפס , זאת אומרת שאפשר להרוויח קצת יותר או להפסיד הרבה . חשוב לציין שהצלקות נמצאות בחלק העורפי של הגוף , מאוחרי שוק ימין ומתחילות לקבל את צבע עורי. כמו כן , העו׳ד רוצה 17% מהנתח , האם זה מה שמגיע לו ? תודה רבה על התייחסותך !!

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

ען"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

09:01, 28 ביוני 2013

מבין את מצוקתך והדילמה הקשה שתמיד מלווה הצעת פשרה כזאת. לדאבוני קשה מאוד לתת במסגרת זו מענה רציני לשאלתך. השיקולים המשפטיים להסכמה להסדר פשרה כזה רבים ומקצועיים. קודם נושא רשלנות המעביד שללא הוכחתה המלאה אין פיצוי בכלל. הרשלנות הזו לעולם אינה "בכיס" גם אם למרבית הנפגעים נראה שזה עניין אוטומטי. הסיכויים והסיכונים בהוכחת הרשלנות (וגם רשלנות תורמת אפשרית שלך) הם שיקול כבד בהחלטה כזאת. שנית ההתייחסות הרפואית לצלקת. כמה נכות פלסטית היא מותירה לצמיתות. שלישית נושא תפקודיות הצלקת. האם היא נזק אסטטי בלבד או שיש לה גם הפרעה תפקודית. כמה כסף קיבלת מהביטוח הלאומי?כל אלו שאלות שאיני יכול להשיב עליהן כאן כי איני מכיר את התיק ותשובה מטופשת ושטחית עשויה להטעות ולגרום לך נזק.

תגובה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.