לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דוידי

נזק למבנה

עברתי דירה. חודש אחרי יצרו איתי קשר מהבניין הקודם וטענו שהמובילים גרמו לנזק בחדר המדרגות. ייתכן שזה נכון, אבל חודש אחרי די קשה לקבוע מי גרם את הנזק. במידה והמובילים אכן גרמו לנזק, האם האחריות על כך היא בכלל שלי? או שמא המובילים אחראים? תודה מראש

item.Author מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך

אחריות משותפת של המובילים כגורמי הנזק ושלך כמזמין העבודה. היות ולדיירי הבית אין מושג או קשר עם המובילים הם פונים אליך כמזמין העבודה וכאחראי לתוצאות ההובלה. ברור שאם תחוייב בתשלום תוכל לפנות בתביעת שיפוי למובילים, אולם לא תוכל לחמוק מאחריות אישית ולהפנות את דיירי הבית ישירות למובילים.

דוידי

תודה על התשובה. ומה לגבי העןבדה שעבר חודש בין גרימת הנזק לבין הפנייה אליי? הרי צריך להודיע לי על הנזק בזמן סביר, לא? עכשיו, אחרי חודש, איך אני יכול לבוא בתלונות למובילים? גם הם יגידו, ובצדק, שעכשיו אי אפשר לדעת אם אכן הם אחראים.

item.Author מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך

אם הנזקים יצולמו ויובאו עדויות שהם נגרמו כתוצאה מההובלה לא נראה שתהיה בעייה להוכיח גם לחברת ההובלה שהנזקים נגרמו על ידם. חודש של חגים אינה תקופה כל כך ממושכת.

דוידי

הנזקים צולמו. אבל אין כל עדויות. כאמור, יכול להיות שהמובילים אשמים. יכול להיות שזה שכן שמנסה להפיל עליי את האשמה. אם אפנה לחברת ההובלות יצחקו עליי בפנים ויתחמקו ממני. אין לי גם חוזה כתוב איתם או קבלה.

דוידי

בהנחה שהאחריות היא שלי. האם אני אמור לדאוג בפועל לתיקון הנזקים, או מספיק שאפצה את ועד הבית על ההוצאות?

item.Author מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך

איני יכול לייעץ בנושא העובדתי בשאלה מי בפועל גרם לנזק. בהנחה שהמובילים גרמו לנזק לא צריך חוזה עימם כדי לדרוש פיצוי כי ברור מכללא שההובלה לא אמורה להותיר נזק בקירות. בנושא ההסדר עם הועד כל הסדר ששני הצדדים יסכימו עליו מקובל.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום נזיקין ותאונות