מי אשם יותר וישלם הרבה יותר - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
  • דביר

נשלח ע"ידביר 03:39, 5 בדצמבר 2013

לעו"ד שלום רב תחילה אני מבקש לומר תודה על קיום הפורום. - כשאני בבית בהכנות לקראת יציאה לעבודה שמעתי רעש חזק של חריקת בלמים והתנגשות יצאתי מהר החוצה והמשכתי בריצה לרכב שלי מדובר בבחור צעיר בן 17 ללא רישיון וביטוח שלקח לקבלן המעסיק אותו את הרכב לסיבוב ללא אישור (?) הזמנתי משטרה (לא היה צורך בער"ן) הפרטים של הנער, הקבלן - והרכב שלי שניזוק קשה מעוצמת ההתנגשות נרשמו ותועדו - ואני אף צילמתי כמה תמונות למזכרת. הגרר שהוזמן לקח את הרכב שניזוק קשה למוסך למשך שלושה שבועות . *לעו"ד, בשל הנסיבות מה צפוי להתרחש כנגד הצעיר / הקבלן ומה הדין כלפיהם ? * מי אשם בהשתלשלות המקרה הקבלן המעסיק שבאחריותו רכב ללא אישורי ביטוח ? * הקבלן המעסיק את הנער בן 17 שברגע שרכבו נלקח/נגנב לא התקשר לדווח למשטרה ותרם את חלקו ועל כן נראה שידו באשמה או ליתר דיוק יש כלפיו אשם תורם ? * מי ישלם את עלות הנזק שנגרם לרכב ויסלק החוב לגרר כולל פיצוי על הפסד זמן וימי עבודה ? מבקש את הכוונתך בתודה מראש בכבוד רב דביר

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

10:32, 5 בדצמבר 2013

בתביעת הקבלן עשויה להיות בעייה. ההנחה היא שאין אחריות אותומטית של מעביד למעשים פליליים של עובדו אשר אינם קשורים לעבודתו או לשליחות רשמית במהלך העבודה. הקבלן אינו אחרא לגניבת הרכב על ידי עובדו אלא אם היה מודע לכך או אישר זאת במעשה או במחדל. לכן ייתכן לתבוע פיצוי מהנער בלבד. אם איו לנער אמצעי תשלום כרגע ,עדיין ייתכן לקבל כנגדו פסק דין , ולפתוח הליכי הוצאה לפועל, אשר יהוו "השקעה" מצויינת לעתיד , עד אשר הנער יגדל , יעבוד, ירצה להקים משפחה, להתפרנס. עד אז החוב "יתפח" ויגדל יוכפל ויושלש, ובסופו של דבר ייגבה בערכים גבוהים בהרבה.

תגובה
  • 03:18, 8 בדצמבר 2013

שלום רב
    לעו"ד נראה שפספסת ובגדול ולא לקחת בחשבון וחבל מאוד אפשרויות : שבין השאר בקווי הדמיון שציינת הנער העבריין שמשחק בצעצועים מסוכנים של גדולים "יגדל" "יתפח" "יכפיל וישלש" את פשעיו _או_ יקים משפחה גדולה עם סניפים שאוהבים לשחק משחקים מסוכנים שהכנסה לצדה _או_ שחלילה ילמד להיות עו"ד בתחום תביעות נזיקין ואז אוי ואבוי כשלתה ברעיונך בסוגיה "להשקעה" "כאמצעי תשלום" עתידי - מאחר והוא הנער שגזל וגדל "בסופו של דבר ייגבה בערכים גבוהים בהרבה"
    בכבוד רב

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

10:09, 8 בדצמבר 2013

ידידי. לפני שאתה מכפיש ומתלהם תן כבוד לניסיון . כפי שכבר הסברתי לך תביעתך כנגד המעביד או הורי הקטין תלויה בקביעת אחריות שילוחית של המעביד או הורי הקטין למעשי הקטין שגנב את הרכב וגרם לנזק. בכל מקרה עליך לתבוע הן את המעביד והן את הקטין (אולי גם את ההורים) ביחד ולחוד. אם תצליח בתביעתך כנגד המעביד או ההורים אין בעייה . אולם במקרה שתביעתך כנגד המעביד וההורים תידחה (וקיים סיכוי גדול לאפשרות זו) אתה ניצב רק מול הקטין. במצב כזה אין לך הרבה ברירות ועליך לקבל פסק דין נגד הקטין ולהוציאו לפועל. מכאן ואילך אני חוזר על הסבריי המבוססים על ניסיון ולא ספקולציות. הליכי הוצל"פ כיום ממוכנים וממוחשבים. העיקולים מוטלים אוטומטית בכל הבנקים חברות הביטוח , טאבו, משרד הרישוי, משכונות, רישוי, וכד'. כל סכום כסף שיגיע לחייב אי פעם משך חייו ( וסכום כזה בוודאי יגיע כירושה תגמולי ביטוח וכד' ) יהיה כפוף לעיקול כשוויו העתידי וככל הנראה ייגבה אם יינקטו ההליכים הנכונים. לכן, כל שצריך זו סבלנות ולא הכפשה נמהרת וחסרת ביסוס.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

עורך דין, נוטריון ומגשר מוסמך, בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני נזיקין ובתביעות ייצוגיות. עו"ד לינדנבר
למידע נוסף

053-9374953 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.