תאונה בבית אבות - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
 • סוזן

  נשלח ע"יסוזן 10:13, 11 בדצמבר 2013

  אימי מתגוררת בבית אבות סיעודי שבו נתקלה בחוסה ונפלה וכתוצאה מכך שברה עצם ירך ברגל ואת שורש כף היד.עברה ניתוח ברגל והיה לה חודש וחצי גבס ברגל, הייתה מאושפזת כ 10 ימים ואחר מכן הייתה בשיקום כחודש. אימי דימנטית וכתוצאה מהטראומה של הנפילה היא מעבר לנזק הגופני שנגרם לה היא פשוט הפסיקה לאכול וירדה מאז התאונה ב 12 קילו וכיום ניזונה בעיקר בפחיות של נוטרן ואינשור. מיותר לציין שהיא לא חזרה להתניידות מלאה על אף שהיא מהלכת מס' פסיעות. לאחר השיקום היא חזרה למחלקה שבה הייתה שוהה קודם לתאונה. שאלתי היא את מי צריך לתבוע והאם זה שהיא מתגוררת גם כיום בבית האבות הזה לא מהווה ניגוד אינטרסים כי בסה"כ אני מרוצה מהמקום עצמו ומהטיפול בה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  12:46, 11 בדצמבר 2013

  כפי שכבר הסברתי עילת התביעה כנגד המוסד תלויה בהוכחת רשלנות המוסד. לפי ההסבר לא בטוח שהיתה רשלנות שגרמה לתאונה כי חולים המסתובבים בין כתלי המוסד אינה פעילות אסורה , ולכן התקלות של חוסה אחד בשני עשויה להחשב תאונה מצערת ללא השתת רשלנות. מבחינת הנזק , מלבד לכאבים ועגמת נפש מדובר בהמשך טיפול ושהות באותו מוסד ללא הפסדים או הוצאות נוספות (מלבד הסבל והבעייה הרפואית). גם עניין זה מפחית מהנזק. אין כל מניעה להמשיך לשהות באותו מוסד ולא הייתי מטלטל את אימא למוסד אחר רק בגלל תביעה תיאורטית ולא בטוחה.

  תגובה
 • 13:42, 24 באפריל 2014

  האמת שכן היתה סוג של התרשלות מוסד כי יש מסדרון ובדיוק מול המסדרון ישנה עמדת קבלה שאמורה להיות מאוישת על ידי אחד מהאחים או האחיות והעמדה לא הייתה מאוישת היא הייתה נטושה כי אם היא הייתה מאויישת אז האחות הייתה אמורה לראות שהם עלולים להתקל אחד בשני ולמנוע זאת.כיוון שאף אחד לא ישב שם באותה העת קרתה התאונה.אגף יש צילום של התאונה בתיעוד בוידאו .חוץ מזה אימי כיום הפ]כה לחצי סיעודית מלבד בעייתה הנפשית והיא בקושי מתניידת מאז .האם אין לזה משמעות מבחינת תביעת נזיקין?

  תגובה
 • 19:07, 22 בינואר 2014

  שלום , אני עובדת בתכנית טלויזיה חדשה שעוסקת בתביעות קטנות, אשמח לשוחח איתך.
  לפרטים נוספים כנס ל -

  https://www.facebook.com/pages/%D7%94%D7%93%D7%99%D7%99%D7%9F/507915195989661?notif_t=page_invite_accepted

  ג'ייין

  תגובה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.