מומחה מטעם חברת הביטוח ביטל לי לגמרי המלצה לנכות - 0% - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
  • מנשה

נשלח ע"ימנשה 00:07, 14 בינואר 2014

שלום ע"ד פרויליך עברתי תאונה לפני שנה וחצי בה נחבלתי בגב ובקרסול רופא מטעמי קבע לי 19% נכות צמיתה לאחר שנה - 10% על פריצת דיסק קלה בגב התחתון + 10% על ארטריטיס בקרסול עם מוגבלות קלה בתנועות הקרסול. רופא חברת הביטוח שבדק אותי טוען ל- 0% נכות , טוען שפריצת הדיסק בגב לא קשורה לתאונה הייתה קיימת לפני או נסיבתית ( למרות שאין כל תיעוד רפואי שלי בעבר על בעיות גב), טוען שהארטריטיס בקרסול הוא מזערי ,אין שו ם הגבלה, ולכן לא שווה נכות. מה עושים במצב כזה- אני משלם כבר 10 שנים ביטוח חיים 200 שקלים מידי חודש, ובטוח יש פה עוד הרבה אנשים כמוני. עד שקורית תאונה, למרבה הצער, חברת הביטוח ממציאה מומחה משלה שמגמד את הנכות שהומלצה לנו ל - 0% וכך איננו זכאים לשום פיצוי כספי. הרי לא ייתכן שמהמלצה של 19% יורידו ל- 0 ??? מה עושים כעת? האם ניתן לתבוע את חברת הביטוח ? באיזה מסגרת -בית משפט ? האם ימונה רופא ניטרלי שלפי דעתו תקבע הנכות באופן סופי? תודה מנשה תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

09:21, 14 בינואר 2014

קודם כל ייתכן גם ייתכן שיהיו פערים מהותיים ביותר בין חוות דעתו של מומחה מטעמך לבין מומחה מטעם חברת הביטוח. פערים כאלה הם שגרתיים ואינם דבר מיוחד. ניתן לערער על קביעת אותו מומחה , אם בדרך של תביעה לבית המשפט בטענה של הפרת הסכם הביטוח תוך דרישה למנות מומחה נייטרלי , או בדרך של פנייה לחברת הביטוח ודרישה למנות על דרך הפשרה מומחה נייטלי שחוות דעתו תחייב את הצדדים.

תגובה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.