• 17 בפברואר 2014

מתלבט מה לעשות

שלום עו"ד פרויליך , אשמח לעצתך בפורום אני מצוי בתיק תאונת עבודה המתנהל בבית המשפט המחוזי פתח תקווה שופט נתן את הצעתו הצדדים הגיש דו"ח אקטוארי הייתה פגישה לאחר מספר חודשים מהצעת הפשרה בין עורך הדין מטעמי לבין כל הצדדים והגיעו להסכמה על סכום לאחר הגשת הדו"ח האקטאורי והשופט נתן להם חודשיים לעדכון מה קורה ואם יש פשרה . השופט בהצעתו נתן סכום שנמוך ממיליון וחצי כך שאני בבעיה אם יתקיים דיון 3 אני יצטרך לשלם אגרה של 37,000 שקל לערך הצדדים משהים תשובתם 2 צדדים אמרו כי יש להם אישור מחברת הביטוח וצד נוסף טוען כי עדיין לא קיבל את האישור והוא מחכה לאישור חברת הביטוח אני מרגיש כי הם סתם רוצים למשוך זמן ( עבר יותר מחצי שנה מאז הצעת הפשרה). עו"ד מטעמי הציע כי כדי לדחות את קץ הדיון כדאי להודיע לבית המשפט שיש הסכמה על הסכום ומחכים לאישור של חברה שלישית ושייתן עוד חודש האם דרך זו נכונה בעיניך?אני מרגיש כי אחרי החודש הם גם לא ייתנו תשובה והם מעוניינים שיגיע דיון ואז אוליח בדיון להסכים אבל אז יהיה לי קשה להסכים כי זה יוריד לי עוד 37,000 שקל מהפיצוי מה דעתך לאור האמור לעיל? אני ממש לא יודע מה לעשות? תודה

17 בפברואר 2014
  • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 17 בפברואר 2014

מתלבט מה לעשות

אכן מדובר בהתנהלות איטית אולם די שגרתית בעולם הנזיקין הנהוג היום. עורך דינך חייב להיות פעיל להודיע לבית המשפט על השיהוי ולבקש ישיבה בנוכחות כל הצדדים או קידום התיק לשמיעת ראיות. במקרה של פשרה בכל שלב יש שיטות לחמוק מתשלום יתרת האגרה, פרקליטך בוודאי יודע כיצד.

17 בפברואר 2014
    • 17 בפברואר 2014

מתלבט מה לעשות

תודה על העזרה אני ממש מעריך זאת הוא לא ציין שיהיה דרך להיפטר מחתרת תשלום האגרה תוכל לציין לי באיזה דרכים ניתן לבקש או באיזה טענה למקרה שתתקיים ישיבת קדם משפט נוסף בו הם יסכימו?

17 בפברואר 2014
      • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 18 בפברואר 2014

מתלבט מה לעשות

מצטער אבל איני יכול להתערב במסגרת פורום זה בניהול תיק ע"י עורך דין מייצג ולתת עצות שעשויות להכשיל ולגרום נזק שכן איני מכיר את התיק , את ההתנהלות, ואת המצב המדוייק בבית המשפט.

18 בפברואר 2014
        • 18 בפברואר 2014

מתלבט מה לעשות

תודה ובאופן כללי אפשר לבקש על סמך סיום תיק בפשרה בשלבים מקדמיים בקשה לקבלת פטור מאגרה על כך שהתיק הסתיים בפשרה ועוד לפני דיוני הוכחות ובשל כך לפטור מהאגרה?

18 בפברואר 2014
          • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 19 בפברואר 2014

מתלבט מה לעשות

אכן ניתן לבקש מבית המשפט פטור מיתרת האגרה אם התיק מסתיים בפשרה. לא תמיד ניתן פטור כזה.

19 בפברואר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?