גנב לי 1300₪ מהמשכורת - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
  • בנימין דהן

נשלח ע"יבנימין דהן 20:46, 12 במרץ 2014

אני עובד כנהג בחברת דרור שליחויות ברכב של הבוס הרכב עבר מלא תאונות עוד לפני שהגעתי לעבודה, (ביום הראשון צילמתי את הרכב מכל הכיוונים) לאחר חודשיים עשיתי תאונה קטנה עם הרכב שהוסיפה עיקום קטן לפינה של הרכב בנוסף לכל מה שהיה לפני הבוס הלך למוסך והחליף את החלקים לחדשים סכום כל התיקון היה 1300₪ בדקנו כיוון פרויינט ובדיקת שילדה ואצל מוסכניק אם קרה נזק נוסף והכל היה תקין הבוס הוריד לי מהמשכורת 1300₪ אני טוען שבגלל שהרכב היה מעוך עוד לפני שבאתי לעבוד ובנוסף הוא החליף חלקים שאני לא הזקתי להם אני לא אמור לשלם יותר מ 300₪ יש לי תמונות לפני התאונה, אחרי התאונה ואחרי התיקון בנוסף יש לי קבלה של המוסכניק ואני יכול להשיג את התוצאות של בדיקת השילדה וכו׳ אני מתכונן להגיש תלונה בבית משפט לתביעות קטנות ואני שואל אם ההוכחות שיש לי מספיקות? או שאני צריך גם חוות דעת של שמאי? תודה רבה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

10:15, 13 במרץ 2014

לא נראה שתזדקק לשמאי. טענתך הראשית והעיקרית היא שהמעביד מנוע מלהפחית שכרך תוך קיזוז "חובות" בגין תיקון רכבו. אין למעביד כל זכות להפחית שכר עבודה מעובד שכיר . שנית , אם אתה עובד עם הרכב אין אפשרות להטיל עליך חובת תשלום תיקוני פחחות בגין תאונות קלות שהרכב עובר במהלך עבודתך. סיכון זה חל על המעביד. היה עליו לדאוג לביטוח מקיף מלא ולשאת בהשתתפות עצמית מכיסו. טענת עלות התיקון היא רק טענה חילופית אחרונה שעליך לטעון. נראה לי שהמקום המתאים לטענותיך אלה אינו בימ"ש לתביעות קטנות אלא בית הדין לעבודה.

תגובה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.