• 10 באפריל 2014

גישור בתיק נזיקין

שלום עורך דין פרויליך בתיק שלי יש מספר נתבעים והשופט אמר להגיע לסיכום של כל הצדדים עד ה24.4 ובתאריך זה קבע עיוון פנימי לראות אם הושגה פשרה בנוסף הוא אמר אם לא תושג פשרה או לא יודיעו לי הנתבעים שהם הולכים בינהם לגישור אז התיק נקבע לראיות השאלה שלי אליך נניח שמודיעים הנתבעים בינהם ( יש הסכמה על הסכום אבל מחלוקת בין הצדדים על חלוקה) על הליכה לגישור לפני התאריך הנ"ל האם 1. ניתן לדרוש מבית המשפט בזמן שהם בגישור לקדם התיק בכל זאת במקביל בבית המשפט מבחינת ראיות וכ'ו או שבזמן הגישור הם מרוויחים זמן ולא יכול לקרות במקביל שום דבר בבית המשפט?
    2. כמה זמן במידה והם יילכו לגישור נחשב סביר לגישור כאשר העניין הוא רק מחלוקת על חלוקה צדדית בינהם?
    3. האם צד שטוען כי לא "קיבל אישור עדיין" להליכה לגישור (כי זה הטיעון שלו עד עכשיו) יכול להיות שמדובר במהלך מתואם בין הצדדים למשיכת זמן או להראות שצד אחד עושה את הבעיות והם בסדר ? בבקשה תענה על שאלותיי עו"ד פרוייליך סוף שבוע נעים ותודה לך

10 באפריל 2014
  • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 10 באפריל 2014

גישור בתיק נזיקין

בזמן שיש גישור כל ההליכים בבית המשפט נעצרים עד סוף ההליך כי כל מטרת הליך הגישור היא למנוע ולחסוך את ניהול המשפט בבית המשפט. הליך גישור המוסכם על כל הצדדים לחלוקת אחריות לא אמור לקחת הרבה זמן. אולי חודשיים שלושה. לא נראה לי שמדובר בקנוניה כנגדך. גם עורכי הדין של הנתבעים מעוניינים לסיים את ההליכים ולקבל שכרם. אין לאף אחד אינטרס לבזבז זמן ולהשאיר תיקים פתוחים.

10 באפריל 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?